2 жовтня
Завантажити ще

Китай засудив рішення Росії розмістити ядерну зброю у Білорусі

Китай засудив рішення Росії розмістити ядерну зброю у Білорусі
Фото: mfa.gov.cn

Китай не підтримав рішення Росії про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Про це 27 березня на пресконференції заявила речниця МЗС КНР Мао Нін, відповідаючи на запитання російської агенції "РІА Новини", йдеться на сайті міністерства.

- За нинішніх обставин усім сторонам слід зосередити дипломатичні зусилля на мирному врегулюванні української кризи та спільно сприяти розрядці ситуації, - заявила вона.

Представниця МЗС Китаю додала, що у січні 2022 року лідери п'яти держав, що володіють ядерною зброєю, виступили зі спільною заявою. Вони зазначили, що ядерну війну не можна виграти або вести. Наголосили, що слід уникати війн між державами, що володіють ядерною зброєю, а також слід уникати стратегічних ризиків. 

25 березня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія уклала угоду з Білоруссю про розміщення на її території тактичної ядерної зброї у відповідь на постачання Україні снарядів із збідненим ураном. Зведення сховища планують закінчити 1 липня. 

26 березня МЗС Франції засудило рішення Росії про розміщення тактичної ядерної зброї у Білорусі та закликало скасувати “цю дестабілізуючу угоду". Франція наголосила на важливості дотримання декларації від 3 січня 2022 року, схваленої Володимиром Путіним і всіма главами держав та урядів "Великої п'ятірки" щодо запобігання ядерній війні та гонці озброєнь. 

Високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що розміщення тактичної ядерної зброї Росії у Білорусі несе загрозу європейській безпеці.

МЗС України заявило, що вимагає негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

20-22 березня лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідав Москву.