Завантажити ще

Україна вимагає зібрати Радбез ООН через розміщення Росією ядерної зброї в Білорусі

Україна вимагає зібрати Радбез ООН через розміщення Росією ядерної зброї в Білорусі
Фото: МЗС України

Міністерство закордонних справ відреагувало на заяву президента Володимира Путіна щодо розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Відповідну заяву опублікувала прес-служба відомства.

- Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великобританії, Китаю, США та Франції, у тому числі і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення загроз агресії з використанням ядерної зброї. Вимагаємо негайно скликати з цією метою позачергове засідання Ради Безпеки ООН, - йдеться у заяві.

У МЗС також звернулися до білоруського суспільства з вимогою не допустити розміщення на території їхньої країни ядерної зброї всупереч зобов'язанням Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

- Звертаємося до держав групи Семи та ЄС попередити білоруську владу про продовження наслідків для Білорусі, у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії, - наголосили в українському дипвідомстві.

25 березня президент Росії Володимир Путін оголосив, що Росія розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі, сховище для неї буде готове до 1 липня. США повідомили, що немає жодних ознак підготовки Росії до застосування ядерної зброї. Тим часом Німеччина заявила про "подальшу спробу ядерного залякування" з боку Росії.