25 вересня
Завантажити ще

Сі Цзіньпін про "мирний" план Китаю по Україні: Ми твердо стоїмо на вірному боці історії

Сі Цзіньпін про
Фото: Sputnik/Vladimir Astapkovich/Kremlin via REUTERS

Пекін сприятиме відновленню переговорного процесу у рамках "мирного плану" щодо завершення війни в Україні. Про це заявив лідер Китаю СІ Цзіньпін під час візиту до Москви.

- Минулого місяця було опубліковано позицію Китаю щодо політичного врегулювання української кризи. Хотів би зазначити, що відносно українського врегулювання ми неухильно керуємося цілями та принципами Статуту ООН і дотримуємось об'єктивної та неупередженої позиції, - сказав китайський лідер.

За його словами, китайська сторона підтримує позицію про "примирення" України з РФ і твердо стоїть на боці "миру та діалогу".

- Наша позиція ґрунтується на самій сутності питання та правди. Ми завжди за мир і діалог, ми твердо стоїмо на вірному боці історії", - наголосив Сі Цзіньпін.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін прибув до Москви 20 березня. Спочатку він провів особисту зустріч із російським лідером Володимиром Путіним - переговори тривали 4,5 години. 21 березня переговори продовжились – до лідерів країн приєдналися члени делегацій. Серед тем, що обговорюються, - "мирний" план Китаю щодо завершення війни в Україні.