Завантажити ще

У «Слузі народу» нечистим на руку чиновникам пригрозили законами воєнного часу

У «Слузі народу» нечистим на руку чиновникам пригрозили законами воєнного часу
Фото: facebook.com/Olexandr2013

Голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія ініціюватиме повернення парламентського контролю над виконавчою владою. Про це він заявив у своєму телеграм-каналі вранці 23 січня. Нардеп зазначив, що це повʼязане зі “свіжими скандалами” з заступником міністра Мінінфраструктури та у Міністерстві оборони.

- Сьогодні на Комітеті (Верховної Ради. - Авт.) розберемося в ситуації. Буду ініціювати повернення парламентського контролю над діяльністю виконавчої влади, - написав він.

Арахамія сподівається, що найближчим часом завершиться конкурс на посаду директора НАБУ і Україна завершить побудову незалежної антикорупційної інфраструктури. Він також пригрозив чиновникам законами воєнного часу.

- Мабуть, цієї весни точно саджати будемо активно. Не виходить по-людськи, буде за законами воєнного часу, - заявив голова фракції.

За словами Давида Арахамії, з 24 лютого влада постійно попереджала чиновників усіх рівнів сфокусуватися на війні, але “деякі люди втратили розум і мародерять без страху і докорів совісті”.

Партія «Слуга народу» закликала правоохоронні та антикорупційні органи провести “ретельне, безкомпромісне і швидке” розслідування фактів щодо корупційних діянь високопосадовців уряду й окремих міністерств.

- Ми дякуємо Національному антикорупційному бюро за рішучі й безкомпромісні дії щодо викриття злочинів. Закликаємо вас та інші правоохоронні органи довести справу до кінця, отримати аргументовані та переконливі докази, які не дозволять справам розвалитися у судах, - йдеться на її сайті.

Партія також звернулась до керівників уряду, міністерств і відомств.

- Ваша політична реакція на факти має відповідати принципу нульової толерантності до корупції, бути швидкою, жорсткою і однозначною. Дякуємо тим керівникам, які сьогодні діють саме так.

Довідка

21 січня заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського затримали на одержанні 400 тисяч доларів хабара. У той же день видання ZN.UA написало, що Міністерство оборони буде закуповувати харчі для військових у 2023 році у 2-3 рази дорожче, ніж у роздрібних мережах Києва. 22 січня президент Володимир Зеленський сказав, що звільнення заступника міністра повинно бути сигналом іншим.