28 березня
Завантажити ще

Міноборони звернеться до СБУ через заяву ЗМІ про закупівлю продуктів дорожче, ніж у магазинах

Міноборони звернеться до СБУ через заяву ЗМІ про закупівлю продуктів дорожче, ніж у магазинах
Фото: mil.gov.ua

Міністерство оборони України прокоментувало інформацію ЗМІ про закупілю продуктів за завищеними цінами. У відомстві заявили про наявність в цьому “ознак навмисних маніпуляцій”.

- Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману, - йдеться в заяві.

Через це “Міноборони готує матеріали до Служби безпеки України з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які наносять шкоду інтересам оборони в особливий період”.

У той же час у Міноборони повідомили, що, “незалежно від змісту та характеру подання інформації”, проводиться службова та внутрішня перевірки.

- У випадку виявлення порушень в діяльності посадових осіб Міноборони вони нестимуть відповідальність згідно закону. Більш детальну інформацію з цього приводу буде оприлюднено за підсумками відповідного засідання Комітету (Верховної Ради, - Авт.), орієнтовно – у понеділок, - запевнили в відомстві.

У Міністерстві оборони стверджують, що міністр оборони Олексій Резніков 21 січня особисто звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання та заслухати інформацію щодо закупівлі послуги харчування військовослужбовців на 2023 рік за участі НАБУ та ДБР.

У суботу заступниця голови комітету Марьяна Безуглая заявила у фейсбуці, що це комітет викликає керівництво Міноборони. У коментарях до свого поста вона проінформувала, що засідання має відбутися у закритому режимі найближчим часом. Нардеп також написала, що Державна аудиторська служба якраз проводить перевірку Міноборони і за її результатами очікуються “резонансні висновки”.

21 січня ZN.UA написало, що Міністерство оборони закуповує харчі для військових у 2-3 рази дорожче, ніж є ціни у роздрібних мережах Києва. Документ, який журналіст видання нібито отримав від джерела в ЗСУ, схвалений 23 грудня і передбачає послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Контракт на суму понад 13 мільярдів гривень оборонне відомство уклало з ТОВ «Актив компані». Від імені міністерства його підписав директор департаменту держзакупівель Богдан Хмельницький.