22 травня
Завантажити ще

Заступника міністра Лозинського затримали після проникнення детективів до “злочинного угруповання”

Заступника міністра Лозинського затримали після проникнення детективів до “злочинного угруповання”
Фото: facebook.com/lozvasyl

У Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі розповіли деталі затримання заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського. Його затримали 21 січня на одержанні 400 тисяч доларів.

- Наразі осіб (Лозинського ті інших, - Авт.) затримано в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання повідомлення про підозру та, відповідно, обрання запобіжного заходу, - йдеться у телеграм-каналі САП.

Вночі затримали одного з учасників “організованого злочинного угруповання”, який намагався виїхати з України. У рамках справи обшуки також пройшли в офісі підприємців.

За даними антикорупційних відомства, заступник міністра вступив у змову з групою посередників. Після цього вони за винагороду забезпечили укладання договорів про закупівлі з наперед визначеними підприємцами за завищеною на 280 млн грн вартістю.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема для закупівлі обладнання і техніки для забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання. Слідство встановило, що низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину коштів. Викриття відбулось завдяки оперативному проникненню детективів до складу “організованого злочинного угруповання”, зазначили в САП.

21 січня “Українська правда” повідомила, що НАБУ затримало заступника міністра Василя Лозинського через хабар на генераторах. Співрозмовники серед правоохоронців та у Кабміні розповіли, що кримінальне провадження розслідується з вересня 2022 року. Міністерство інфраструктури України повідомило, що Василь Лозинский буде звільнений із займаної посади. 

Лозинського затримали на одержанні 400 тисяч доларів. Фото: nabu.gov.ua

Лозинського затримали на одержанні 400 тисяч доларів. Фото: nabu.gov.ua

Новини по темі: Хабар Затримання НАБУ САП