Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Буданов заявив, що Росія сама просила обміняти Медведчука

Буданов заявив, що Росія сама просила обміняти Медведчука
Фото: facebook.com

Про обмін Віктора Медведчука на українських військовополонених просила Росія, оскільки політик для них є "засобом впливу та відмивання грошей". Про це заявив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов у ході брифінгу.

- На цьому етапі найбільше потрібен ФСБ, бо через нього безпосередньо йшло фінансування агентурних мереж, чиновників тощо. Медведчук став для росіян засобом впливу та відмивання грошей. Це головна причина, чому росіяни про нього так просили, – заявив Буданов.

Виконувач обов’язків СБУ Василь Малюк додав, що обмін Медведчука на 200 українських військовополонених є ознакою того, що він був "топовим зрадником України".

- Не забігатимемо вперед, ми розуміємо, що наші вороги з ФСБ та інших спецслужб Росії проводять спеціальні інформаційні операції. Ймовірно, у майбутньому вони зможуть використати для цього Медведчука. Але ми вже давно чітко розуміємо, де гібридні погрози та фейки... А все, що стосується Медведчука, лягло у відповідні кримінальні справи, - наголосив він.

Обмін полоненими між Україною та Росією відбувся 21 вересня. Процедура проходила на територіях України, Польщі, Туреччини та Саудівської Аравії. Наша країна видала російській стороні нардепа Віктора Медведчука, що підозрюється в держзраді, натомість на 215 українських захисників. Серед них – захисники "Азовсталю", вагітні військові, представники різних спецслужб, 5 командирів "Азова".