Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

Зеленський підтвердив, що Медведчука обміняли на 200 українських героїв

Зеленський підтвердив, що Медведчука обміняли на 200 українських героїв
Фото: сбу

В рамках обміну полоненими Україна передала Росії народного депутата Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді. Це підтвердив голова Офісу президента Андрій Єрмак у Телеграмі і президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

- Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який вже дав усі можливі покази слідству. А 5 героїв-командирів «Азовсталі» – на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу. Це був складний процес. Маємо 215 звільнених - це вагомий результат, який став наслідком правильної тактики з використанням позиції сили, включно з результатами фронтової роботи ЗСУ, - заявив Єрмак. 

У пресс-службі СБУ уточнили, що Медведчук дав згоду на обмін. Він став можливим завдяки змінам до чинного законодавства. При цьому обмін Медведчука не перешкоджає розгляду його справ у суді.

- Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого, - пояснив в.о. Голови СБУ Василь Малюк.

Президент Володимир Зеленський ще у квітні пропонував Росії обміняти Віктора Медведчука на українських громадян. Згодом дружина нардепа Оксана Марченко і сам Медведчук просили про такий обмін. Прес-секретар російського президента Дмитро Песков тоді заявив, що у Кремлі не розглядають таку можливість.