Завантажити ще

Президент Вірменії Армен Саркісян оголосив про відставку через відсутність реальних повноважень

Президент Вірменії Армен Саркісян оголосив про відставку через відсутність реальних повноважень
Фото: facebook.com/Armpresident

Президент Вірменії Вірмен Саркісян оголосив про свою відставку. Його заява оприлюднена на сайті президента у неділю, 23 січня. 68-річний Саркісян назвав рішення виваженим і пояснив його нездатністю впливати на політику країни.

– У нас склалася парадоксальна ситуація, коли Президенту доводиться бути гарантом державності, фактично не маючи жодного реального інструменту, – заявив президент.

Армен Саркісян зазначив, що вступаючи на посаду у 2018 році, його запевнили, що він зможе впливати на зовнішню, економічну та інвестиційну політику, відносини з діаспорою, а за фактом він не може накласти вето на закони, які вважає недоцільними для держави та народу.

- Це рішення зовсім не емоційне, воно дотримується певної логіки, - запевнив президент Вірменії.

Саркісян повідомив, що не пропонує перейти до іншої форми правління, а хотів би створення державної системи, заснованої на системі стримувань та противаг.

Армен Саркісян став президентом Вірменії у 2018 році, змінивши Сержа Саргсяна. У 1996-1997 роках Саркісян був прем'єр-міністром Вірменії. У 1984-1985 роках викладав у Кембриджському університеті, мав британське громадянство. У 1992-1993, 1998-2000 роках та у 2013-му він був послом Вірменії у Великій Британії та Північній Ірландії.

Вірменія стала парламентською республікою після референдуму, проведеного у 2015 році. Виконавча влада здійснюється урядом на чолі із прем'єр-міністром, а президент є номінальним главою держави. Президент обирається Національними зборами країни сім років. Він подає прохання про відставку також до Національних Зборів. До обрання нового лідера обов’язки президента виконує голова парламенту.

Новини по темі: Відставка Вірменія