Завантажити ще

Прогноз погоди від народного синоптика: Репетиція зими – у листопаді, потім «температурні гойдалки»

Прогноз погоди від народного синоптика: Репетиція зими – у листопаді, потім «температурні гойдалки»
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Два-три теплі дні наприкінці жовтня

Погода взимку – одна з основних тривог для українців напередодні холодного сезону, який обіцяє стати найважчим за всю нашу історію через агресію РФ. Наскільки комфортно люди почуватимуться, залежить не стільки від них, скільки від погоди за вікном. Хоча, якщо є можливість, можна самому підвищити градус комфорту взимку в квартирі, встановивши дров'яний котел або буржуйку, утепливши будинок. Але не всі сьогодні можуть собі це дозволити з різних причин.

Чого нам чекати від пані погоди до кінця року, «КП в Україні» запитала народного синоптика з Волині Володимира Деркача.

Наприкінці жовтня Україна не зігріється – на всю останню декаду буде лише два-три теплі дні, – зазначає «КП в Україні» народний синоптик Володимир Деркач. – Вночі заморозки будуть ще досить слабкими.

Опадів у цей період очікується мало.

У середині листопада – «репетиція зими»

На початку листопада народний синоптик обіцяє більш-менш комфортну температуру і навіть один-два справді теплі дні, особливо з урахуванням того, що на вулиці – кінець осені.

Народний синоптик з Волині Володимир Деркач складає прогнози погоди за старою методикою близько 20 років. Фото: https://www.facebook.com/profile.php?id=100017421189265

Народний синоптик з Волині Володимир Деркач складає прогнози погоди за старою методикою близько 20 років. Фото: https://www.facebook.com/profile.php?id=100017421189265

– У першій декаді останній осінній місяць покаже плавний перехід від «зрілої» осені до пізньої, – продовжує синоптик. – Десь із середини цього періоду прийде похолодання, почнуться дощі, іноді з переходом у мокрий сніг, температура знизиться – особливо вночі. Вона продовжить знижуватись і на початку другої декади листопада. Погода ніби проведе репетицію холодів, попереджаючи, що зима не за горами.

У середині місяця повернеться тепло – ненадовго. Буде тепла та суха погода. В останні десять днів листопада знову прийде похолодання.

– Спочатку ми відчуємо його вночі, а за день-два вже й вдень, – каже Володимир Деркач. – На Волині можливі морози, у деяких регіонах вони будуть сильнішими, після чого опади посиляться. В основному слід чекати сніг або мокрий сніг, це залежить від області. У будь-якому випадку дощів очікується набагато менше. Тож листопад у перспективі можна назвати репетицією зими.

Така ж погода утримається і на початку грудня. Щоправда, не варто боятися суцільного мінусу вдень, але ночі очікуються досить холодними.

До 1 січня вдарять морози

– Така погода протримається майже до кінця першої декади, а потім температура дещо підвищиться, – каже народний синоптик. - Тоді ж можливі дощі.

Орієнтовно 15 грудня знову похолодає, особливо вночі, і ще більше температура знизиться до 20 грудня. Після цього, менше ніж за тиждень, прийде відлига.

– До середини останньої декади значно потеплішає, – зазначає Володимир Деркач. – Але все ж таки зима візьме гору в цьому протистоянні, піде сніг, знову похолодає, наприкінці року настане період суцільного мінуса. Не дуже великого, але постійного.

Нагадаємо, колега нашого співрозмовника з Волині, народний синоптик із Кропивницького Станіслав Щедрін, обіцяє взимку короткочасні, але серйозні морози на заході та півночі країни.

На замітку

Володимир Деркач – народний синоптик із Волині, який складає прогнози погоди близько 20 років. Він використовує стару народну методику, у якій для визначення погоди наступного року враховуються погодні дані у період від католицького до православного Різдва. Кожен із цих 12 днів відповідає за певний місяць наступного року. Раніше цю методику використав інший народний синоптик, теж із Волині, Володимир Лис.