20 червня
Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: холодний фронт уже прийшов

Прогноз погоди в Україні: холодний фронт уже прийшов
Фото: pogoda.meta.ua

«Зима близько», – запевняли нас у першій серії «Ігри престолів». "Ще не зима, але холодний фронт вже в Україні", - пояснюють синоптики, вивчаючи погоду на 19 жовтня. Дані свідчать: у західних, північних, центральних областях нашої країни, а також на Харківщині можливі невеликі дощі. Небо похмуре з проясненнями.

Посилиться і вітер до 7-12 м/с, а в західних регіонах пориви до 15-20 м/с. Тому міцно тримайте за повідець свою таксу на прогулянці, щоб не злетіла. І стежте, щоб вона не застудилася: температура повітря від +10 до +14, і лише на півдні та сході країни +16…+18.

Вночі стовпчик термометра покаже майже по всій країні +3...8 тепла, на півдні +6...11.

Погодні прикмети 19 жовтня суперечать цим синоптикам. Наші пращури помітили: якщо у цей день погода безвітряна, то незабаром похолоднішає. На жаль, у четвер, 20 жовтня, похолоднішає незважаючи ні на що.

Інші прикмети суперечать не лише синоптикам, а й здоровому глузду. Наприклад, предки стверджували: якщо листя вже жовтіє – осінь буде ранньою. І це 19 жовтня, коли осінь не просто рання, а скоро взагалі закінчиться!

Втім, відсутність у цей день снігу віщує і хороші новини – зима у листопаді не настане. Але це не скасовує того факту, що 1917 року 19 жовтня у Чигирині з'їзд українського Вільного козацтва проголосив гетьманом генерала Павла Скоропадського. Якщо ви забули, як він виглядає, пройдіть у Києві до будинку №12 по вулиці Старовокзальній. Портрет гетьмана красується на всю стіну.

Якщо ви не забули, а навіть не знали, хто такий Скоропадський, не впадайте у відчай: відсутність знань - не перешкода для кар'єри. Про що вам може розповісти лауреат премії «Академічна негідність» у номінації «Плагіатор 2020/21» міністр освіти Сергій Шкарлет, який сьогодні відзначає 50-річчя.

Разом із ним народилися, а не переписували монографію олімпійський чемпіон із гімнастики Ігор Радивилов (йому 30 років) та телеведуча Леся Нікітюк (їй 35 років).