Завантажити ще

Народний синоптик Станіслав Щедрін: Суворі морози очікуються на заході і півночі країни

Народний синоптик Станіслав Щедрін: Суворі морози очікуються на заході і півночі країни
Фото: Оскар Янсонс

Прогнозує погоду, як і метеорологи

Напередодні найважчого, як зазначають представники влади, опалювального сезону за всю нашу історію одним із хвилюючих питань залишається, яка погода буде взимку. Може, ця примхлива пані піде назустріч українцям і не буде нас занадто морозити, якщо нам судилося часом сидіти без світла, а може, і без опалення та газу?

Станіслав Щедрін заспокоює – суворих морозів узимку буде мало. Фото: facebook.com/Stas1234567

Станіслав Щедрін заспокоює – суворих морозів узимку буде мало. Фото: facebook.com/Stas1234567

Із цим питанням «КП в Україні» звернулася до народного синоптика із Кропивницького Станіслава Щедріна. Як запевняє синоптик, він займається прогнозом погоди понад десять років – досвід є. І використовує той же сучасний метод обчислень, як і в гідрометцентрах.

– Іноді, звісно, бувають прорахунки, але й синоптики гідрометцентрів часом помиляються, – не приховує Станіслав Щедрін.

Виходячи з прогнозу Станіслава Щедріна, ця зима буде важкою лише у зв'язку із перебоями світла чи опалення. Напевно, вона здасться навіть холоднішою, ніж попередні - все ж таки доведеться звикати до температури в будинках нижче норми, зігріваючись не батареями, а гарячим чаєм та іншими підручними засобами.

Не набагато нижче нуля

Але сама погода, за словами синоптика, йтиме українцям назустріч. Довго і сильно морозити не буде, тільки  зрідка, заради підтримки зимового характеру, включить солідний мінус. Але його відчують не всі жителі країни.

- Ця зима буде такою ж, як і попередня, - зазначає Станіслав Щедрін. – Буде відносно тепло, десь трохи холодніше, десь трохи тепліше. Середня температура від мінус двох до мінус п'яти. Серйозних хвиль похолодань буде лише дві - наприкінці січня та на початку лютого. Тоді температура впаде до -20 і може знизитися навіть нижче. Але це будуть короткочасні періоди, і зачепить така погода лише західні та північні області. В інших областях буде тепліше - на рівні тих же -2... -5.

У пам'яті українців збереглися періоди, коли зима начебто мінялися місцями з весною – згадайте хоча б 2013 рік, коли у березні країну засипало снігом. Але цього року такі експерименти, за словами Станіслава Щедріна, природа над нами не ставитиме. Після звичайної досить комфортної зими прийде такий же в міру холодний, в міру теплий березень, так що нічим нас не здивує.

За словами синоптика, листопад також не збирається нас морозити раніше – буде звична для цього місяця погода.

Поки що ми ще маємо шанс насолодитися теплими днями. Така погода, як зараз, коли температура подекуди місцями піднімається до +20, за словами Станіслава Щедріна, збережеться аж до кінця місяця – до 25 жовтня. Отже, за винятком кількох днів, в які настане коротке похолодання, погода ще буде комфортною.