Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: мокрий сніг та сильний вітер

Прогноз погоди в Україні: мокрий сніг та сильний вітер
Фото: mbll з веб-сайту Pixabay

На горі Піп Іван у Карпатах із подивом дізналися, що 20 жовтня в Україні очікується перший сніг. У них він не очікується: сніг та лавини там уже з місяць. Приготуватися до зими слід північним регіонам України, а також Полтавській, Дніпропетровській та Черкаській областям. Проте не виключено, що замість мокрого снігу погода обмежиться лише дощем. Він у четвер удосталь: сонце вигляне лише на заході України, трохи в Одесі та Миколаєві (але в останньому дощ все одно піде).

Температура повітря вночі в Україні 0…+5, лише на півдні та сході +4…+9. Відповідно і вдень такий самий поділ: на півдні та сході +9…+14; але в інших територіях +5… +10.

Гідрометцентр також попереджає про сильний північно-західний вітер 7 - 12 м/с, місцями з поривами, що сягають 15 - 20 м/с. Також у Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Вінницькій та Кіровоградській областях найближчими днями зберігається високий рівень пожежної небезпеки.

Загалом, не дивно, що з такими прогнозами 20 жовтня відзначали свято Сергія Зимнього. І зауважили: якщо випаде сніг, але дерева ще не скинули листя, то довго не пролежить, швидко розтане. Але все одно встигне накаркати нам ранню зиму: вона тоді, за прикметами, настане 22 листопада. Тож краще небу обмежитися звичайним дощем.

Натомість у тих регіонах, де стоїть сонячна погода, вона збережеться ще три тижні. Зважаючи на прогноз, такі у нас міста Ужгород, Хмельницький, Тернопіль та Рівне.

З подій, які ніяк не вплинули на погоду, можна відзначити створення цього дня в Києві 1868 року першого в Україні приватного комерційного банку. І ось уже фінансовий збіг – 58-річчя Валерії Гонтарєвої, колишньої глави Нацбанку України, у якої «пала хата».