Національний музей космонавтики імені Корольова у Житомирі розповів про виставку, підготовлену на честь 115-річчя від дня народження конструктора. 12 січня у музеї день відкритих дверей, але частину експозиції можна переглянути онлайн, у тому числі документи про народження конструктора та вирізки про нього з газет.
У фейсбуці музею виклали кінохроніки із Сергієм Корольовим. У музеї зазначили, що провели кропітку роботу, щоб знайти максимальну кількість зйомок із конструктором. Перша з них датована 1928 роком, це змагання планеристів у Коктебелі, також є кадри Корольова з Микитою Хрущовим у Криму, зйомка іспиту Юрія Гагаріна та те, як Корольов проводжає на Байконурі першу жінку-космонавта Валентину Терешкову.
- У Меморіальному будинку-музеї академіка Корольова представлено одне з найцінніших надходжень до фондів музею у 2021 році. Це портрет С.П. Корольова (інтарсія), виконаний на меблевій фабриці МІРТ у м. Новоград-Волинський та подарований приватним підприємцем О.М. Ющенком. Також у залах музею вперше експонуються для широкої публіки так звані «папки Головного Конструктора», які тривалий час зберігалися у фондах. Вони містять ксерокопії матеріалів, присвячених розвитку авіації, ракетобудування та космонавтики за 1925-1939 роки. та 1958-59 рр. У папках представлені статті з газет та журналів: "Правда", "Известия", "Комсомольская правда", "Красная Звезда", "Рабочая газета", "Огонек", "Самолет", "Прожектор", "Наука и техника", "Гражданская авиация". Ці вирізки протягом багатьох років збирав та зберігав Сергій Павлович Корольов, – розповіли у музеї про виставку.
У папках Корольова можна знайти статті про розвиток авіації в Україні: в Одесі, де знаходився центр морської гідроавіації, Харків, Дніпропетровськ та Крим, який був центром Всесоюзних планерних змагань.
Вранці у середу губернатор Житомирської області Віталій Бунечко та мер Житомира Сергій Сухомлин поклали квіти до пам'ятника Корольова, відкритого в місті у 1971 році.
Сергій Корольов народився 12 січня 1907 року в Житомирі у родині вчителів. Під його керівництвом створено перші космічні апарати, здійснено перші пілотовані людиною польоти, розроблено проект космічного корабля "Союз". Корольов помер 14 січня 1966 року в Москві. У 1970 році в Житомирі відкрили меморіальний будинок-музей Сергія Корольова, з 1987 року працює Музей космонавтики імені Корольова. На честь конструктора названо житомирський аеропорт. Онук Корольова Андрій живе у Москві.