22 грудня
Завантажити ще

Доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від коронавірусу: поради батькам та педагогам

Доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від коронавірусу: поради батькам та педагогам
Фото: Instagram\Доктор Комаровський.

Відомий український експерт Доктор Комаровський (педіатр Євген Комаровський) відповів на 6 важливих питань про коронавірус та дітей. Відеоблог, що включає рекомендації та поради для педагогів та батьків, Комаровський 26 жовтня записав спеціально для телеграм-каналу Коронавірус-Інфо).

Що ви порадите батькам, щоб убезпечити дітей від COVID-19

Батькам я пораджу а) не стати самим джерелом зараження, тобто вакцинуватися і дотримуватися протиепідемічних заходів. Використовуйте маску, не лізьте в натовп, не лізьте в приміщення, що не провітрюються. Було б чудово, щоб вчителі, вихователі, педагоги, тренери – усі, хто контактує з дітьми – теж були вакциновані. Добре б діти спілкувалися з усіма цими людьми на свіжому повітрі або в приміщеннях, що провітрюються.

Що зробити із самими дітьми? Якщо дитині більше 16 років, в Україні її можна прищепити вакциною Pfizer. Якщо дитина старше 12 років і в неї є якась небезпечна патологія, за якої COVID-19 несе велику небезпеку, таку дитину теж можна щепити.

Вчіть дітей не лізти в натовп, уникати масових заходів, зустрічатися з друзями на свіжому повітрі, дотримуватись елементарних норм безпеки, у тому числі дотримуватись соціальної дистанції.

Чи обов'язково батькам вакцинуватися від COVID-19, щоб захистити дитину

Якщо у вас є така можливість, так варто зменшити ризик. Але я не можу сказати, що це неодмінно. Ось я - людина, яка спілкується з купою народу, і кожен потенційно може заразити мене, а в мене вдома діти, я можу принести заразу і їх заразити. Чи обов'язково мені прищеплюватися? Напевно, мені бажано вакцинуватися, і будь-який розсудливий дорослий на це піде, щоб його дітям нічого не загрожувало. Бажано зробити щеплення, я б сказав так.

Що потрібно знати батькам, які не підтримують вакцинацію

З яким меседжем я звернувся б до таких батьків? Раніше люди достеменно знали,  хочеш п'ять дітей виростити? Народжуй десять. Тому що половина точно помре від кору, дифтерії тощо. А тепер завдяки вакцинації таке питання не стоїть. Вам просто приємно почути те, що сходиться з вашою позицією про всесвітню змову? Тому порада: хочете розібратися в питанні - перестаньте слухати злостивців, про 5g і всяку фігню. Читайте! Зрештою, зайдіть на канал до лікаря Комаровського, де проаналізовано багато міфів про вакцинацію. Отримуйте інформацію.

У будь-якому випадку, є лише два фактори захисту дітей: вакцинація (вас та дітей) та повітря, яким дихають діти. Концентрація вірусу у повітрі, що вдихається, залежить від "кількості людей" у цьому повітрі, тобто в просторі, і від інтенсивності повітрообміну. Провітрюємо приміщення та все, що можна робити на свіжому повітрі – робимо.

З якого віку слід вакцинувати дитину

Тільки згідно із законом. В Україні дозволено вакцинувати дітей з 16 років, за наявності патологій як показань до дострокової вакцинації – з 12 років. Так, деякі вакцини у світі можна колоти вже з п'яти років (але не у нас), у Китаї роблять із трьох.

Що порадити батькам та педагогам, щоб мінімізувати ризик зараження дітей COVID-19 у школах та садках

Головне – повітрообмін. Все, що може бути відкрито – відкрито, де може бути протяг – протяг. Нормальна вологість повітря від 40 до 60%. Температура не вище за 20 градусів. Усі заняття, які можна проводити на свіжому повітрі, необхідно проводити там. Роз'єднувати дітей.

Як мотивувати мешканців країни вакцинуватися

Які ще потрібні мотиви, коли реально забиті лікарні? Реанімації переповнені. Більшість пацієнтів у реанімаціях – без щеплень. Які ще потрібні аргументи? Так, зростання захворюваності є і в інших країнах, навіть там, де всі щеплені: Ізраїль Франція, Британія. При цьому відділення реанімації стоять напівпорожні, доводячи, що вакцинація виконує головну функцію: профілактує важкі форми хвороби. Перестаньте вірити в теорію змови, вакцини реально працюють та рятують від смерті. І щоб наші діти швидше пішли до школи, треба прищепити всіх дорослих, якщо ми не можемо вакцинувати всіх дітей.

Також доктор Комаровський розповів, що інформативніше – КТ легень або показання пульсоксиметра. Експерта жахає безвідповідальне ставлення українців до вакцинації, педіатр побоюється, що для багатьох осінь-2021 може стати останньою.

Раніше Доктор Комаровський розписав симптоми та особливості штаму "Дельта" COVID-19. Також він повідомляв, чи допомагають цинк та вітамін С при коронавірусі. І нагадав, коли можна лікувати коронавірус удома, а з якими симптомами потрібно лягати до лікарні (якщо там, звичайно, є місця).