Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

Учитель в Тik-Тоk: Ви не знаєте математику? Тоді я йду до вас!

Учитель в Тik-Тоk: Ви не знаєте математику? Тоді я йду до вас!
Фото: Фейсбук Наталії Венгрин

Самі не розберуться

Про новий навчальний семестр вчителька ліцею №7 в Нововолинську Наталія Федорівна Венгрин почала переживати задовго до 1 вересня. Справа в тому, що минулої весни їй довелося піти надовго на лікарняний, кинувши учнів. Найбільше хвилювалася за п'ятикласників - нетям, коли справа стосується такої складної науки, як математика. Наталія Федорівна подумала-погадала, поставила кільцеву світлодіодну лампу, прикріпила до неї телефон - і стала знімати ТikТоk для учнів.

- Я розуміла, що дітям потрібна допомога - вони і без пандемії хворіли, пропускали. Добре було, якщо б вони могли кудись заглянути, щоб їм хтось розтлумачив математику. Математика - не така наука, що почитаєш підручник - і розберешся сам. Не розберешся, навіть якщо десять книжок почитаєш..., - міркувала на лікарняному Наталія Венгрин, учитель з майже 30-річним стажем.

Висновок напрошувався сам - дітям потрібен учитель, який віртуально «візьме за руку» і покаже, як робити. Скаже: «Це нескладно - у тебе вийде!».

Коли педагог почала викладати онлайн-уроки у відкритий доступ, в предметі розібралися навіть ті, хто раніше пас задніх. І не тільки «свої», а й «чужі» школярі. Відразу посипалися лайки, репости, рядки зі словами захоплення і подяки в коментарях.

Слідом - пропозиції про репетиторство, але на це у волинської математички- «тіктокера» зараз просто не вистачає часу. Звертаються не лише з України - також просять допомогти з навчанням жителі Німеччини, Канади та інших країн.

Вибрала найпопулярнішу у дітей соцмережу

Перше відео було про десяткові дроби - складна тема для п'ятикласників. Хоча і школярам старших класів зовсім не завадить освіжити знання.

- П'ятий клас тільки починає їх вивчати, а потім на цьому спотикаються і в шостому, і в старших класах. Найбільше я хвилювалася, щоб молодші розібралися - вони надовго залишилися без мене. Самі розумієте, діти звикли до мене, до мого голосу, інтонації, розуміють, що я від них хочу. А тут прийшла заміна - і хоч вчать те ж саме, але у них очі і вуха «закриті». Скаржаться: «Не розуміємо!» Не тому, що погано пояснюють, а тому що кожен звик до іншого вчителя, - ділиться з «КП в Україні» Наталія Венгрин.

Для тих, хто віддає перевагу іншим соцмережам, Наталія Венгрин викладає посилання на відео в Фейсбуці. Також веде сторінку «Крутезно» про математику в Інстаграмі. Є свій канал і на ютубі.

- ТikТоk виграє в тому, що це - коротенькі трихвилинні відео, які дитина може додивитися і не втомитися. На уроці ж діти слухають 20 хвилин пояснення, і в кінці вже забувають, що їм пояснювали спочатку. Крім того, їм подобається, що можна зупинити відео, вникнути. І я не втомлююся, горло, голова не болять від постійного говоріння - учні самі собі можуть все нагадати в моєму ТikТоk. Якщо раніше мені треба було пояснювати одне і те ж або давати додому читати параграф, то тепер я просто кидаю посилання на ТikТоk, - пояснює Наталія Венгрин.

Педагог говорить - пішла туди, де діти. Якщо б була інша популярна серед школярів соцмережа - вона б завела сторінку там.

Часто кажу: «Ви ще не знаєте математику? Не хочете вчити в класі? Тоді я йду до вас! » - посміхається вчителька.

@natalia_venhryn

Властивості Додавання та віднімання #математика #школа #natkaven #зноматематіка #5клас #математіка5клас

♬ оригінальний звук - Наталія Венгрин

Замість школи - в ТikТоk

Дивно, але уроки волинської училки подобаються не тільки дітям, а й... дорослим. Наталія Федорівна з подивом дізналася, що тепер її сусіди замість вечірніх серіалів зводять числа в квадрат!

- Відео про те, як зводити в квадрат числа, які закінчуються на п'ятірку, такий ажіотаж викликало! - Сусідка розповідала: «Я цілий вечір зводила в квадрат, а чоловік на калькуляторі перевіряв». Ось це розвага! Мені дуже приємно, що комусь ще це подобається. Я завжди думала, що це я - якась не дуже правильна, що так балдію від математики. Приємно, коли говорять: «Я не розумію, навіщо мені це, але я тепер не можу відлипнути від вправ!», - сміється Наталія Венгрин.

Сміх сміхом, а свій предмет Наталія Венгрин обожнює. Так і каже: «Не уявляю, як можна не любити математику».

- Математика - це класно! Це така інтелектуальна праця, від якої отримуєш величезне задоволення. Хоча хтось більше любить фізичну працю - хоч спина болить після городу, а людина кайфує, а комусь більше подобаються кросворди, - ділиться вчителька.

Вчителька визнає - предмет не найпростіший, але складніше інших він тільки тому, що вимагає систематичності. Не можна вивчити тему, не знаючи попередньої. А якщо все вчити з уроку в урок - то все просто.

- Радує, що зараз почали говорити, що математику повинні вчити всв. Вона вчить думати, той, хто знає математику, зможе і інші науки вивчити - він придатний до навчання, його мозок натренований. Треба бути інтелектуально підкованим, грамотним, вміти будувати думки і висловлювати їх. А оцінка - взагалі не важлива. Буває, до мене приходять з високою оцінкою і кажуть: «Хочу ще краще вивчити!», А я не розумію, звідки навіть цей бал взявся? Або, навпаки, приходять з низьким балом, але в дитині я бачу величезний потенціал. Або не зміг його розкрити, або заважає якийсь бар'єр. Дитина в захопленні, коли починає виходити. Це як у важкоатлета, який не міг раніше взяти якусь вагу, а тут - оп, і вийшло, - вважає Наталія Федорівна.

- Одна дівчинка, не з нашої школи, написала: «На уроці я нічого не розумію, а тепер в школу можна не ходити - все і так зрозуміло». Я їй, звичайно, сказала, що потрібно ходити в школу і уважно слухати вчителя. А якщо щось незрозуміло - то вже до мене в ТikТоk, - пригадує Наталія Венгрин.

@natalia_venhryn

Скільки розв'язків має система? #математика #зноматематіка #natkaven #krutee_zno #школа #рекомендації #7клас #Рівняння #

♬ оригінальний звук - Наталія Венгрин

«Добре виходить тільки те, що подобається»

Є і негативні відгуки - хтось вважає такі уроки нісенітницею. Наталія Федорівна з такими не сперечається - для когось математика може здаватися нісенітницею.

- А діти зараз дуже розумні і розвинені, вони насправді мотивовані і хочуть на уроці почути більше. Правда, телефон у них витягнути з рук важко. Питання в тому, скільки часу вони приділяють роботі. Будь-який успіх - це робота. Як би вчителька класно не пояснювала, якщо учень не працює - він ніколи не навчиться, - ділиться спостереженнями вчителька.

Наталія Венгрин наводить учням приклад: якщо ви прокинулися, подивилися, як смачно снідає ваша мама, ви ситими не будете - треба взяти ложку і теж похлебати.

- Так само і тут: якщо один на дошці вирішує, а 20 переписують - не навчаться, поки не опустять погляд в свої зошити і самі не почнуть вирішувати, - підкреслює педагог.

Математика тепер - мало не найулюбленіший урок для школярів, хоча раніше було більше байдужих до неї. До того ж тепер і діти можуть чогось навчити вчителя - розповідають, у кого скільки підписників, що й до чого зробити в Тik-Тоk. Але поки в лідерахза підисниками все-таки вчителька - їх число на її сторінці підбирається до 70 тисяч. Всього за пару місяців! А відео на каналі станом на 21 вересня було без п'яти двісті.