23 червня
Завантажити ще

Під час спуску з Евересту зникли безвісти британський альпініст та його гід

Під час спуску з Евересту зникли безвісти британський альпініст та його гід

40-річний британець Ден Патерсон і його 23-річний гід Пастенджі Шерпа зникли безвісти під час спуску з найвищої вершини світу Еверест. Причиною трагедії став зсув снігу та льоду на горі. Про це пише The Guardian із посиланням на екскурсоводську компанію.

Чоловіки дісталися вершини у вівторок, 21 травня, близько п'ятої години ранку, але відтоді про них не було звісток. Засновник екскурсоводської компанії, яка надавала послуги, сказав, що шукали зниклих, які "героїчно" досягли вершини Евересту о 4:40.

- Попри виснажливі пошукові зусилля, ми, на жаль, підтверджуємо, що Даніеля та Пастенджі не вдалося знайти, - зазначив Лакпа Шерпа.

Звістка про те, що рятувальна робота припиняється, з’явилася на тлі повідомлень про нових загиблих. Так, 40-річного кенійця Джошуа Черуйота Кіруї, який зник безвісти в середу, знайшли всього за 19 метрів від вершини. 44-річний гід, який був з ним, досі вважається зниклим безвісти.

У соціальних мережах публікують кадри, на яких видно натовпи альпіністів, що стоять у черзі, щоб зійти на вершину Евересту. За словами шерпи Нга Тенджі, минулий вівторок був найзавантаженішим днем ​​у сезоні Евересту - приблизно 200 альпіністів скористалися погодним вікном, щоб спробувати піднятися на вершину.

  •  Альпіністка Тоня Самойлова стала першою українською жінкою, яка піднялась на два восьмитисячники за одну добу.  Вона встановила новий рекорд, зійшовши на два складні восьмитисячники - Еверест та Лхоцзе - за добу. Водночас Тоня стала першою жінкою в історії українського альпінізму, хто тричі піднявся на Еверест. 
  • Перша українка, яка підкорила Еверест, піднялася на Аннапурну - одну з найнебезпечніших гірських вершин у світі. 
  • Еверест (8 848 метрів) Ірина Галай підкорила у 2016 році. У 2021-му вона зайшла на К2 (висота 8 611 м). На початку російського вторгнення Ірина Галай була у складі Мукачівської ТРО.
Новини по темі: альпініст Еверест