Завантажити ще

Українка Тоня Самойлова втретє піднялася на Еверест і встановила рекорд

Українка Тоня Самойлова втретє піднялася на Еверест і встановила рекорд
Фото: instagram.com/tonya.samoilova

Альпіністка Тоня Самойлова стала першою українською жінкою, яка піднялась на два восьмитисячники за одну добу.  Вона встановила новий рекорд, зійшовши на два складні восьмитисячники - Еверест та Лхоцзе - за добу. Водночас Тоня стала першою жінкою в історії українського альпінізму, хто тричі піднявся на Еверест. Про це вона написала в Instagram.

- 35 днів експедиції, 65 годин без сну, хвороба на COVID, несподіваний штормовий вітер до 80 км/год на висоті 7900 метрів, - йдеться у дописі.

Траверс - саме так в альпінізмі називають проходження двох або більше вершин за одну експедицію, що є надзвичайно складним завданням через екстремальні умови, шалену висоту і технічні труднощі. Антоніна розпочала свою експедицію 17 квітня, щоб зробити траверс Еверест - Лхоцзе. Однак невдовзі альпіністка почала відчувати перші симптоми хвороби COVID і вимушена була повернутися на лікування до Катманду.  

- У мене був сильний страх, що після хвороби я фізично не зможу піднятися на два поспіль восьмитисячники  і моя експедиція зірветься через стан здоров'я, - розповідає українська альпіністка.

21 травня о 4-й годині ранку Антоніна Самойлова вийшла з третього табору, щоб здійснити історичне сходження. Тоня розповідає, що сил її надавала підтримка близьких та друзів. Наприклад, її підтримував непальський альпініст Камі Ріта, який  встановлював свій власний рекорд – 30-те сходження на вершину світу. Альпіністи навіть розглядали можливість зійти на Еверест разом, але Тоня дісталась вершини на годину раніше за Камі.

22 травня Тоня підняла український прапор на вершині, де було написано: Still fighting for freedom. Тим самим альпіністка нагадала світові, що українці все ще борються за свою свободу.

Своє сходження Тоня присвятила загиблому воїну Грянику Олександру, який все життя мріяв зійти на Еверест. Альпіністка підняла його фото на вершину і зробила світлину, аби закарбувати цей момент назавжди.

  • Перша українка, яка підкорила Еверест, піднялася на Аннапурну - одну з найнебезпечніших гірських вершин у світі.
  • Еверест (8 848 метрів) Ірина Галай підкорила у 2016 році. 2021-го вона зійшла на К2 (висота 8 611 м). На початку російського вторгнення Ірина Галай була у складі Мукачівської ТРО.
Новини по темі: альпінізм Еверест