Завантажити ще

Олег Скрипка відсвяткував 60-річчя на сцені із музикантами-військовослужбовцями

Олег Скрипка відсвяткував 60-річчя на сцені із музикантами-військовослужбовцями

Лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка відсвяткував ювілей на сцені у Києві. 24 травня легенді української рок-музики виповнилося 60 років, а 25 травня він виступив у столичному клубі Stereo Plaza з Академічним оркестром народних інструментів України (НАОНІ).

Виступ став екскурсом по музичній творчості Скрипки та, зокрема, включав пісні, що були написані ще наприкінці 1980-х років. На сцені прозвучали найпопулярніші пісні "ВВ": “Весна”, “День народження”, “Танці”, “Країна мрій”, перша у світі україномовна рок-пісня “У клубі рок”, козак-блюз  “Катерина”, барокова “Шалена зірка”, японський рок в стилі хокку джепеніз-укро “Чіо Чіо Сан”.

Скрипка також виконав український етно блюз “Ой ходить сон” і розповів, що від нього походить вся сучасна блюзова традиція. На початку 30-х років XX століття у Нью-Йорку гастролювала Українська республіканська капела. Один із її концертів відвідав американський композитор Джорж Гершвін і почув народну пісню "Ой ходить сон біля вікон", на основі якої написав одну з найпопулярніших пісень в історії музики Summertime.

Фото
Фото
27 Травня15:40

Спеціальними гостями концерту стали колеги по сцені, музиканти-військовослужбовці та друзі Скрипки: Сергій “Фома” з гурту “Мандри”, Олександр Положинський із "Тартака", гітарист "ВВ" Євген Рогачевський, який отримав поранення на фронті, кобзар Тарас Компаніченко та лідер гурту “От Вінта” Юрій Журавель. Під акомпанемент НАОНІ музиканти разом заспівали марш Нової Армії "Зродились ми великої години".

Під час концерту Олег Скрипка анонсував проведення у червні першого Міжнародного фестивалю етнічної музики “Країна Мрій”, якому цього року виповнюється 20 років. На сьогодні “Країна Мрій” є найбільшим етнофестом та найдавнішим музичним фестивалем, що безперервно проходить в Україні з 2004 року. Ювілейний фестиваль пройде на території Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка та триватиме три дні у вихідні з 21 по 23 червня.