13 червня
Завантажити ще

Зіркове виживання: Матвієнко працюватиме у Поплавського, а Монатік тримається на роялті

Зіркове виживання: Матвієнко працюватиме у Поплавського, а Монатік тримається на роялті
Фото: Instagram.com/tonya_matvienko/

В інтерв’ю Аліні Доротюк акторка Римма Зюбіна розповіла, що її гонорар за зйомки у кіно у гривнях упав удвічі, а якщо порахувати в доларах, то, напевно, і втричі.

«Максимальна кількість сцен вставляється в один день, щоб ще зменшити твою зайнятість. Перспектив жодних немає. От я зараз відзнялася, і не знаю, коли наступного разу будуть зйомки. У телеграм-каналах кастинг-директори пишуть, що гонорари - 500, 1000, 2000 гривень за знімальний день. Але, щоб люди розуміли, це ж не кожного дня ти так знімаєшся увесь рік. Так, якщо кожного дня по дві тисячі - це прекрасно. Та ти знявся і - все, наступного разу можеш через пів року зніматися, - пояснила Зюбіна.

Дехто з артистів продовжує жити на заощадження, дехто береться й за різні підробітки.

Дмитра Монатіка тримають на плаву роялті та корпоративи

Дмитро Монатік розповів, що в основному живе з родиною за рахунок заощаджень. Проте невеличкі гроші приносять роялті (авторські виплати артистам за те, що їхні треки звучать на радіо, ТБ, в публічних місцях, на цифрових майданчиках).

- Зараз, слава Богу, в Україні трішечки починає розвиватися система роялті. Це невеликі заробітки, але хоч щось. Працює студія, ми трішки заробляємо як продакшн. Концерти – це взагалі не ті гроші, враховуючи, що ми намагаємося якомога більше зібрати сьогодні на допомогу. Вони, перш за все, благодійні. Є звіти. Тому це взагалі нічого. Корпоративи теж є, їх небагато, і вони теж трішечки тримають на плаву. Але й з корпоративів я теж відправляю на якісь потреби, наприклад, на дрони або рації. Ми мали фінансову подушку, і завдяки цій подушці ми в основному і живемо, - розповів артист в інтерв’ю «Слава+». 

За словами Монатіка, зараз йому на життя вистачає тисячі доларів. Життя родини в Англії обходиться близько двох тисяч фунтів на місяць. Та, як каже артист, скоро дружина з синами планує повернутися додому:

- Ми нарешті ухвалили чітке зважене рішення, що родина повертається в Україну, і діти будуть вчитися в Києві. Так, як я і мріяв колись.

Дмитро Монатік з родиною живе в основному на заощадження. Фото: Instagram.com/monatik_official/

Дмитро Монатік з родиною живе в основному на заощадження. Фото: Instagram.com/monatik_official/

Тоня Матвієнко влаштувалася викладачем вокалу

Тоня Матвієнко зізналася, що через фінансові труднощі влаштувалася на нову роботу. З 1 вересня співачка викладатиме вокал у Київському національному університеті культури та мистецтв, ректором якого є Михайло Поплавський.

- Я влаштувалася на роботу викладачем. Йду до Поплавського викладати вокал. Я переживаю, що буде далі в Україні. Також це пов’язано з фінансами. Яка буде зарплата, ще не знаю – я тільки оформилася. До війни я була дуже щасливою, задоволеною співачкою. Стабільно заробляла десь дві-три тисячі доларів на місяць. Зараз взагалі не заробляю. Зараз Арсен заробляє, і я живу у мами. Тому подумала: «Що я можу робити? Що я сиджу? Потрібно діяти». Я хочу себе реалізовувати. Отакий придумала собі шлях, - розповіла Тоня в інтерв’ю «Слава+». 

У перші дні війни Матвієнко разом із доньками Ніною та Уляною поїхала до родичів у Португалію, потім облаштувалася у Великобританії. Співачка повернулася в Україну у березні 2023 року. В інтерв’ю KP.UA Тоня розповідала, що дуже страждала вдалині від дому та сумувала за родиною.

Тоня Матвієнко вирішила викладати вокал студентам. Фото: Instagram.com/tonya_matvienko/

Тоня Матвієнко вирішила викладати вокал студентам. Фото: Instagram.com/tonya_matvienko/

Анатолій Анатоліч заробляє приблизно 20% з того, що було раніше

Анатолій Анатоліч зізнається, що заробляє приблизно 20% від тієї суми, яку мав до повномасштабної війни.

- Фінансово непросто, але я до цього спокійно ставлюся, мені вистачає, щоб діти ходили в хорошу школу, їли нормальну їжу і щоб я міг їх возити. Троє дітей – це фантастично дорого. Я втратив усі заробітки, всі великі контракти. У мене немає роботи на телебаченні, адже канал «Україна» закрили. Це не була якась фантастична зарплата для шоу-бізнесу, але мені подобалася моя робота. Звичайно, переживаю, тому не можу розслабитися і нічого не робити. Мої діти, моя родина, мої глядачі, слухачі мене мотивують, - розповів телеведучий у подкасті «Олега френди». 

За словами Анатоліча, велика частина витрат сьогодні йде на навчання доньок у приватній школі. Загалом витрати на сім'ю з шести чоловік у місяць складають 100–120 тисяч гривень.

- Дякую, що дружина працює, але все інше - на мені. Я плачу за школу, це приватна французька школа, - продовжує ведучий. - Але це хитрий план – зараз ми платимо, щоб потім вони з «болонським дипломом» могли безплатно навчатися, наприклад, у Парижі. Це інвестиція, щоб потім зекономити. Виходить більше 100 тисяч гривень точно. Велика частка цих грошей йде на школу, бензин, їжу, підгузки дуже дорогі. Тільки на двох собак йде 10 тисяч гривень мінімум. 6 людей десь посидіти – це вже бенкет. Зараз все дуже дороге.

Нині Анатолій Анатоліч офіційно безробітний. Але його трудова книжка лежить в Київському національному університеті культури та мистецтв.

- Якщо говорити про саму трудову книжку, то вона в Університеті культури та мистецтв, де в мене буде авторський курс із тележурналістики та сучасних медіатехнологій. А поки що я офіційно безробітний. У мене є офіційний Youtube, я його переформатовую, масштабую. Youtube був для мене основним джерелом доходів останні чотири роки до війни. З війною все змінилося, а до війни я багато заробляв на Youtube.

Анатоліч вже відновив зйомки свого проєкту «Зе Інтерв'юер».

Анатоліч з молодшим сином Нілом. Фото: Instagram.com/anatoliyanatolich/

Анатоліч з молодшим сином Нілом. Фото: Instagram.com/anatoliyanatolich/

Марта Адамчук живе за приватні виступи

Акторка «Жіночого Кварталу» Марта Адамчук каже, що «Квартал 95» продовжує платити їм зарплату, хоча гонорари й символічні.

- Символічно нам платять. Ніхто нічого не вибивав - це їхня ініціатива. Ми дуже вдячні, що вони знаходять можливість якось нам символічно платити, - розповіла співачка YouTube-проєкту «Гончарова подкаст». 

За словами Адамчук, нині її основний дохід - це приватні комерційні виступи. 

- Мій основний заробіток - це я сама. У мене є ФОП. Слава Богу, є якась можливість зараз виступати, десь заробляти, сплачувати податки. Але я рада, що й з «Кварталом» у нас є двіжуха, - розповідає Марта. - Що стосується концертів, є благодійні виступи, є комерційні виступи, слава Богу. В мене був виступ для 6 людей. І я рада цьому не лише з фінансової точки зору. Було велике весілля, ми виступали цілою бандою, нас було 10 музикантів. І я була дуже рада, що могла дати роботу й музикантам. Всім треба якось жити. Пам’ятаю, як наречена хвилювалася, що це не на часі. Всі хвилюються. Але ти не знаєш, що буде завтра. Ми виступали для одного військового, який взяв відпустку, аби відсвяткувати 50-річчя і повернутися на фронт. Він святкував, бо не знає, що з ним буде. І від цього добре усім. В людей включилася цінність життя сьогодні. І ми виступаємо наче в останній раз. Тому сьогодні для людей ти викладаєшся на сто відсотків.

Марта Адамчук радіє, коли може виступати. Фото: Instagram.com/timurbezlyudnyi/

Марта Адамчук радіє, коли може виступати. Фото: Instagram.com/timurbezlyudnyi/

Поліну Василину врятували зйомки в Польщі         

Коли почалася повномасштабна війна, Поліна Василина, як і інші актори, залишилася без роботи. Ще до вторгнення акторку затвердили на роль у бельгійському серіалі, то ж у березні 2022 року знімальна група зателефонувала їй зі словами: «Поліно, ми все розуміємо, готові тобі допомогти, але тільки доберися до Європи».

- Їхала в Польщу й не розуміла, що далі. Але я не знала, коли наступного разу матиму можливість заробити хоч щось. Не те що повернутися до зйомок і творчого життя, – розповідає Василина в інтерв’ю каналу ТЕТ.

Та у Вроцлаві вона дізнається, що зйомки зірвалися. Поживши у волонтерів, акторка вирішує переїхати у Варшаву і шукати роботу там. Як зізнається Поліна, розсилала листи в усі кастинг-агентства, які тільки можна:

- Почала бігати по кастингах. У чому приїхала, у тому й ходила.

Спочатку Василина знялася у рекламі, а згодом її запросили зіграти в рейтинговому польському проєкті «Будинок лісника» (Leśniczówka) - українку, яка через війну опинилася у Польщі. Запрошували акторку на кілька знімальних днів, але вона так сподобалася режисерам, що замість епізодичної їй прописали велику роль з любовною історією.

- Мене одразу затвердили – зателефонували, сказали, що зйомки через тиждень. Я не знала польської, але розуміла, що треба готуватися. І за один день до дня народження, навесні 22-го, я зайшла у проєкт, - говорить Василина. - Нічого не розуміючи, не знаючи. Навіть розмовляти боялася. Про всяк випадок говорила тихенько, щоб «проканало», якщо щось сказала неправильно.

Зйомки у Польщі тривали майже рік. Зрештою, акторка таки знялася і в бельгійському серіалі. В Україні у жовтні минулого року Поліна зіграла у другому сезоні «Скажених сусідів». А нещодавно відзнялася у другому сезоні комедійного серіалу «Ромео і Джульєтта з Черкас», який обіцяють показати на каналі ТЕТ восени. Також Василина пройшла прослуховування і нині працює в Театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра.

Поліна Василина розсилала листи у всі кастинг-агентства Польщі. Фото: Instagram.com/apollinariya_vasylyna/

Поліна Василина розсилала листи у всі кастинг-агентства Польщі. Фото: Instagram.com/apollinariya_vasylyna/