28501
0
15 квiтня
Завантажити ще

Бадоєв про військову документалку "Довга доба": Це фільм для моїх дітей, які живуть в Італії

Бадоєв про військову документалку
Фото: скріншот відео youtube.com/Raminaeshakzai

Український режисер і сценарист Алан Бадоєв разом з телеканалом "1+1 Україна" готує до виходу документалку про війну "Довга доба" з унікальними кадрами, знятими з початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Для створення картини його команда опрацювала понад 200 годин складного архівного матеріалу, який ніде не транслювали. В інтерв'ю Раміні Есхакзай Бадоєв зізнався, що за місяць стрічка буде готова до прем'єрного показу.

– Цей фільм є документом спротиву нашого народу проти російської орди. Для мене важливо залишити цей фільм як документ нашим дітям і надати людям усього світу можливість відчути  життя пересічних українців під час війни. Як це, коли у твою квартиру прилітають снаряди. Як це, коли ти тягнеш своїх поранених побратимів під час обстрілу на фронті. Як це, коли твій батько просить застрелити його, бо не може терпіти болю. Як це - з голими руками виходити проти озброєної колони. Як це - залишати жінку та дітей заради захисту країни. Як це - назавжди покинути свій дім, свою землю і своїх рідних. Відповіді на ці питання і є «Довга доба», і я хочу, щоб її відчули у всьому світі, - зазначив він.

Режисер хоче, щоб "Довгу добу" подивилися не лише в Україні, але й за її межами. За словами Алана, першими картину побачать його діти, котрі вже багато років живуть в Італії. З перших днів повномасштабної війни вони щодня телефонували до Бадоєва і спілкувалися по кілька годин.

- Як мені каже [дочка] Лоліта у перші дні, коли вона на мене дивилася... Каже: "Я лише тоді зрозуміла, що ти в мене такий дорослий, виявляється". А в мене тоді обличчя дуже осунулося. Компліментик. Але ми все це пережили та врятували "клімат" між собою. Це дуже багато для мене означає, – уточнив кліпмейкер. - Мій фільм «Довга доба» саме для моїх дітей, котрі живуть в Італії. Я хочу, щоб першими глядачами були вони. Для мене це надважливо. Для мене важливо, щоб моя донька та мій син, котрі, може, й не дуже себе асоціюють з Україною, бо змалечку поїхали до Італії, відчули себе разом з цією країною. Для мене це багато що значить. 

Прокоментував режисер і мовчання про війну в Україні ексдружини Жанни Бадоєвої, яка у січні 2023-го потрапила під санкції РНБО. Кліпмейкер уточнив, що телеведуча не мала опинитися у підсанкційних списках. Однак оскаржувати це рішення, якщо захоче, Бадоєва буде після закінчення війни.

- Я казав від самого початку, що зараз не час с*атися. Жанну я як любив, так і люблю. Вона мати моєї дитини, а для мене це святе. Коли закінчиться війна, підемо та розберемося з цими списками (санкційні списки) і дещо пояснимо. Але це буде, якщо лише Жанна захоче. Якщо вона там зараз є у списках, ми погоджуємося. Нехай так і буде, але нам є що сказати і показати теж. Коли настане час висловитись і щось показати, Жанна з чоловіком це зробить. Але це не зараз, і я не маю права це робити, – підсумував Бадоєв.

Жанна та Алан прожили у шлюбі 11 років. Експодружжя має дочку Лолу. Телеведуча також має сина Бориса від першого чоловіка. Алан усиновив хлопчика.