Завантажити ще

У Києві в умовах воєнного часу роздали нагороди лауреатам трьох спецпремій "Київської Пекторалі"

У Києві в умовах воєнного часу роздали нагороди лауреатам трьох спецпремій
Фото: КМДА, Олексій Самсонов

У Міжнародний день театру, 27 березня, у столиці відбулася ювілейна 30-та церемонія вручення театральної премії "Київська Пектораль"-2022. Минулого року в умовах війни робота театру здійснювалася нерівномірно, а показ вистав переривали повітряні тривоги, тому театральна спільнота запропонувала нагородити претендентів лише у трьох спеціальних преміях "За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва", "Подія року" та "Спеціальна премія". Про це повідомляється на сайті КМДА.

Нагороду "За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва" отримали 104 співробітники київських театрів, від акторів до слюсарів, які несуть службу у ЗСУ.

"Спеціальною премією" за актуальні патріотичні постановки, написані під час повномасштабної війни, відзначили: драматурга Ірину Малоліту за музичну казку "Цап-кацап", створену за мотивами української народної казки "Коза-дереза", Ольгу Анненко з п'єсою "Люби мене, не покинь", Ніну Захоженко з п'єсою "Я, війна і пластикова граната", Марину Смілянець за театральний твір "Позивний "Елвіс".

Статуетку "Подія року" за здійснення творчої діяльності у Києві навесні-влітку 2022 року вручили 19 столичним театрам, які попри постійну загрозу з повітря розпочали повноцінну роботу.

Премію "Київська Пектораль" було засновано 1992 року з ініціативи Київського міського відділення Національної спілки театральних діячів України та Головного управління культури Київської міської державної адміністрації. Нею щороку нагороджують акторів, режисерів, представників інших творчих професій, пов'язаних з театральним мистецтвом. У конкурсі беруть участь усі без винятку професійні театральні колективи Києва зі спектаклями.

Фото
Фото
28 Березня19:14
Новини по темі: Театри премия