Завантажити ще

Стало відомо ім’я російського командира, який контролював бомбардування драмтеатру в Маріуполі

Стало відомо ім’я російського командира, який контролював бомбардування драмтеатру в Маріуполі
Фото: informnapalm.org

Накази бити по Маріуполю, у тому числі й по драмтеатру, пологовому будинку та дитячій лікарні, давав командир військової частини льотчиків-бомбардувальників з аеродрому Приморсько-Ахтарська полковник Сергій Атрощенко. Про це повідомив телеграм-канал міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

За даними міжнародної спільноти, літаки, що бомбардували Маріуполь, злітали з аеродрому Приморсько-Ахтарська.  

За командиром стежили активісти української команди “Кібер Спротив”, які оприлюднили для міжнародної спільноти «дампи електронної пошти та інших приватних листувань російського воєнного злочинця». Хактивісти контролювали листування Атрощенка декілька місяців і «максимально ефективно використали можливості витоку інформації в інтересах Сил оборони України».

- Наразі, враховуючи відмову полковника Сергія Атрощенка від співпраці з розвідувальними структурами, ухвалено рішення оприлюднити факт зламу та опублікувати чутливу для нього та його полку інформацію. Також нам відомо, що під час підготовки цієї публікації матеріали щодо Атрощенка та його підлеглих були передані для оформлення ордера від Міжнародного кримінального суду, - наголосили в InformNapalm.

Документ Сергія Анрощенко. Фото: informnapalm.org/ua

Документ Сергія Анрощенко. Фото: informnapalm.org/ua

За їхніми даними, Сергію Атрощенку 42 роки. Народився в м. Овруч Житомирської області, України. Потім жив у російському Липецьку, затим - у Воронежі. Після цього деякий час був прописаний за місцем служби у в/ч 46451 у пгт. Гвардійське в окупованому Криму.  

РФ розбомбила драмтеатр та басейн «Нептун» 16 вересня. У той день росіяни завдали авіаударів по житлових кварталах та цивільних об'єктах Маріуполя. Обидві будівлі використовувалися мирними жителями, переважно жінками, дітьми та людьми похилого віку, як притулок. На дорозі перед театром було написано великими літерами "Діти", щоб російські льотчики побачили, що будівля використовується як притулок для мирних жителів і не атакувала його. 

Новини по темі: Новини Маріуполя