Завантажити ще

Співачка ЮЮ звинуватила Трінчер, LOBODA, NK та Полякову у "скурвленні" української культури

Співачка ЮЮ звинуватила Трінчер, LOBODA, NK та Полякову у
Фото: instagram.com/yurina_yuyu

Екссолістка гурту YUKO Юлія Юрина (ЮЮ) у соцмережах засудила колег-артистів, які після повномасштабної війни в Україні масово використовують у своїй творчості фольклорні мотиви. Зокрема, звинуватила Ганну Трінчер, LOBODA, NK та Олю Полякову в тому, що ті нібито використовують подібні прийоми, щоб пробитися у тренди стрімінгових платформ, хоча не розуміються на цьому.

– Ось так для мене виглядає "скурвлення" української культури. Я дуже довго трималась. Знаєте, я так любила той прекрасний 2012-2016 рік, коли з фольком загравали тільки ті, хто дійсно вмів якісно вплітати та подавати це все у реальній творчості, - зазначила Юлія в Instagram.

Виконавиця навела як приклад групи "ДахаБраха", YUKO, GO_A та ONUKA, які, за її словами, вивчали українську народну музику і багато років випускають пісні у сучасній обробці.

- Що роблять ці горе-співачки, які той фольклор навіть не нюхали? Мотанки-віночки, мілітарі та овердо*уя патріотизм, «ми сильні/вільні/гарні/танцюю гопака». По-перше, традиційно дівчата не танцювали гопака, це прийшло з радянських часів. По-друге, нащо ви лізете зі своїми горе-стилістами та вішаєте на себе все, що притаманно та непритаманно. По-третє....Ріжуть сорочки, які мають висіти в музеї (так, це камінчик в городик). Четверте - ну на*уя ви робите це все у своїй манері страдницьких дівиць-лебедиць, у яких глотки рве своє самолюбування? Воно все виконується НЕ ТАК! В мене як у фольклориста просто кров з очей та вух від цього всього, - написала Юрина.

Співачка закликала артисток працювати у своєму музичному стилі та "прибрати руки від фольклору":

- Трінчер, LOBODA, Полякова, NK, "Танцюю гопака" та інші, хто раніше виконував свою попсу, - співайте її й далі, будь ласка, не ганьбіть і не відвертайте людей від усього традиційного. Я заходила на вашу попсову територію, мені не сподобалося, але точно знаю, що в тому стилі ще багато чого можна поліпшити і доробити. І вам є чим займатися у своїй стилістиці. Досить, і руки геть від фольклору. Нехай ним займається той, хто вміє, а не той, хто хоче. Бо потім нашу країну сприймають по тих обличчях, хто пробився в тренди, і з них оруть і к*кають. А ми гідні кращого.

Юлія Юрина родом з РФ, але вже багато років живе в Україні. З 2016 року була солісткою гурту YUKO разом із музикантом Стасом Корольовим. У лютому 2019 року колектив взяв участь у фіналі Національного відбору на "Євробачення" з інтерпретацією народної пісні "Ой у лузі калина стояла" - Galyna Guliala. У грудні 2020-го колектив розпався, після чого Юрина розпочала сольну кар'єру під псевдонімом ЮЮ.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від ЮЮ (@yurina_yuyu)