28501
0
22 квiтня
Завантажити ще

Зірки вчаться: Вітовська – археології, Jerry Heil – писати музику для кіно

Зірки вчаться: Вітовська – археології, Jerry Heil – писати музику для кіно
Фото: Instagram.com/vitovskavantsa/

Минулого року Анастасія Даугуле отримала другу вищу освіту. Телеведуча закінчила навчання на факультеті філософії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка і отримала диплом магістра політології. У лютому 2022-го Віталій Козловський, який за першою спеціальністю – журналіст, захистив диплом магістра, і тепер він ще й дипломований спеціаліст з естрадного співу.

Цього року й інші зірки йдуть опановувати нові професії. 

Ірма Вітовська хоче володіти історичними фактами, щоб в кадрі все виглядало органічно. Фото: Instagram.com/vitovskavantsa/

Ірма Вітовська хоче володіти історичними фактами, щоб в кадрі все виглядало органічно. Фото: Instagram.com/vitovskavantsa/

Ірма Вітовська обрала «Острозьку академію»

Акторка театру та кіно Ірма Вітовська у свої 47 років вирішила здобути нову професію. Заслужена артистка України вступила до Національного університету «Острозька академія» на магістерську програму «Історія та археологія».

За першою освітою Ірма – актриса драматичного театру. Отримати другу освіту Вітовська хоче задля того, щоб краще розбиратися у драматургії різних епох.

- Колись я мріяла стати археологом. Наразі для мене це важливо, адже часто зіштовхуюся у своїх ролях з різними історичними періодами. Також працюю зі студентами-акторами під час занять. Історія – це не просто хронологія, а набагато ширше поняття. Це людина в часі, це те, що її рухає, - розповідає акторка в інтерв’ю сайту «Острозької академії». – Ми стикаємося з драматургією різних епох, і я бачу, що актори не завжди в цьому орієнтуються. Актор повинен готуватися жити в цій епосі ще задовго до кадру, опанувати звички того часу, щоб у кадрі все виглядало органічно. Тому я дуже хочу вивчити на магістратурі важливі історичні періоди, особливо що стосується епох Середньовіччя та Відродження в Україні, адже сьогодні є багато фальсифікату, який на руку нашому ворогові. Як акторка, хочу доносити правду через театральне й кіномистецтво до широкої громадськості. А для цього потрібно володіти фактами. Звісно, я не збираюся ставати істориком, але це потрібно особисто для мене, щоб консультувати кінорежисерів, апелюючи до історичних фактів.

Ірма Вітовська – актриса Молодого театру в Києві, а тепер вона долучилася й до колективу Франківського драмтеатру.

- З цим театром мене давно поєднує щільна співпраця та дружба. Івано-Франківськ - моє рідне місто, де я проводжу багато часу, - говорить вона. - Я звикла жити вже на два міста. 

Щодо Молодого театру, то ми з Андрієм Білоусом (художній керівник Молодого театру. – Авт.) проговорили мій вибір ще раніше й узгодили подальшу співпрацю та вистави, де я продовжу грати. Вже давно не існує перепон для співпраці акторів у різних колективах. Взагалі корисно, як на мене, час від часу перезавантажити себе на новий простір.

Тому Вітовська запрошує усіх на свої вистави як у Києві, так і у Франківську. Обіцяє акторка й повернення «Сталкерів» у Театрі драми й комедії на лівому березі Дніпра.

Jerry Heil буде чотири роки навчатися у Берклі. Фото: Instagram.com/thejerryheil/

Jerry Heil буде чотири роки навчатися у Берклі. Фото: Instagram.com/thejerryheil/

Jerry Heil таки подалася до Берклі

Про плани навчатися у Берклі Jerry Heil розповідала ще минулого року. Екзамени Яна Шемаєва складала до повномасштабної війни. У квітні співачка дізналася, що стала студенткою престижного музичного коледжу у Бостоні, але зізналася своїм фанатам, вже коли прилетіла на навчання до Америки.

- Після тривалої перерви я знову згадую, що таке пари, домашнє завдання, столовка. І тепер «будь ласка, відпустіть на Пасху» матиме для мене ще один сенс! Чотири роки я повинна бути тут. Де це тут? Це Бостон. Місто студентів. Місто, де знаходяться Гарвард, Массачусетський коледж, Північно-Східний університет, ну і, звісно, Берклі, - повідомила артистка.

Там співачка вивчатиме Film Scoring, тобто вчитиметься писати музику до кінофільмів. Jerry Heil отримала грант, який покрив четверту частину суми, решту вона має заплатити самостійно.

- Це було моєю мрією ще з часів, коли навчалася в Києві в Глієра, а потім в консерваторії, - продовжує Яна. - Але Берклі - це інший підхід і величезна кількість талановитих людей з усього світу. Ідеальне місце для інтеграції української музики в світову. Вчимося, навчаємося й свого не цураємося - як заповідав пророк.

Також артистка ще пів року тому припинила співпрацю з компанією Secret Service - агенцією, що забезпечувала їй піар, концертні та інші послуги.

- Війна викинула мене в новий світ. В ньому я побачила свою справжню мету: прокласти шлях українській музиці до світової поп-індустрії. Підготувати місточок для молодих поколінь музикантів. Зробити так, щоб ті 200 000+ народних пісень, які ми маємо, використовували у своїх треках музиканти з усього світу! Це реально, - говорить Шемаєва.

Навчання триватиме чотири роки, проте кар’єру співачки Jerry Heil залишати не збирається.

Юла з доньками нині живе у Франції і хоче вивчати міжнародний піар. Фото: Instagram.com/yulattt/

Юла з доньками нині живе у Франції і хоче вивчати міжнародний піар. Фото: Instagram.com/yulattt/

Юлія Яцечко хоче вивчати міжнародний піар

Юлія Яцечко, засновниця продюсерської компаніії YULA Company, яка займалася промо та продюсуванням артистів, зізналася, що тепер у її професії все інакше, тому потрібно вчитися наново.

- Тепер у моїй професії все інакше. І я це чітко розумію. І як взагалі можна піаритись під час війни? Саме тому і саме зараз я вирішила дати собі час на навчання, про яке мріяла, за кордоном. Дати собі час на пошук та вивчення нових механізмів і правил піару майбутнього. Час на практику і досвід зарубіжних колег, - говорить Юля. - Нові знання дадуть мені ще вищий рівень власної кваліфікації, впевненість в прийнятті важливих рішень і нове натхнення. Щоб через деякий час працювати по-новому у новій Україні. І допомагати зіркам "світити" правильно.

Юла, як її звуть у шоу-бізнесі, каже, що зробила паузу, щоб вивчати міжнародний піар та удосконалювати англійську.

Хто уже в процесі?

Сергій Притула опановує публічне управління та адміністрування

Телеведучий, продюсер, волонтер Сергій Притула закінчив Тернопільську академію народного господарства (спеціальність «фінанси і кредит»). А минулого року вступив до Українського католицького університету. Наразі Притула навчається на магістерській програмі «Публічне управління та адміністрування» Школи управління УКУ.

- Освіта - це фундамент усього. А самовдосконалення - це безперервний процес. Минулого року я вирішив для себе, що моїм пріоритетом на наступні мінімум 10 років буде участь у політичному житті країни та долучення до сфери державного управління. І для того, щоб заповнити прогалини у цій царині та систематизувати все те, що вже знаю та вмію, навіть у 40 років не завадить повернутися за парту! – зізнавався він у липні 2021-го.

Сергій Притула почав вчитися у магістратурі минулого року. Фото: Instagram.com/siriy_ua/

Сергій Притула почав вчитися у магістратурі минулого року. Фото: Instagram.com/siriy_ua/