Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

У Києві студенти та музиканти провели акцію із закликом прибрати ім'я Чайковського із назви академії

У Києві студенти та музиканти провели акцію із закликом прибрати ім'я Чайковського із назви академії
Фото: тг-канал rasa_shevchenka

У Києві біля Національної музичної академії України відбулася мирна акція із закликом прибрати ім'я російського композитора Петра Чайковського із назви навчального закладу. Протестуючі студенти, педагоги та музиканти вийшли з плакатами "Сором", "Українська культура без російських імен", "Чайку геть". Серед учасників акції була українська співачка та продюсерка ТУЧА (Марія Тучка), яка прийшла із плакатом "До-ре-мі-фа-соль-ля-сі, нах@й рускіх звідусіль". 

- Ми проти того, щоб Чайковський був в імені Національної музичної академії України. Тим більше що він не має до заснування академії жодного стосунку. Він не впливав на появу цього закладу, він не формував політику цього закладу. І це ім'я присвоєно в радянські часи після того, як подібним іменем була названа московська консерваторія. Ми не хочемо бути сателітами Росії. Це ознаки колонізації, якої ми врешті-решт маємо позбутися, - сказала у коментарі "Укрінформу" в.о. доцента кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії Ганна Гадецька.

За словами педагога, керівництво академії вважає, що зараз не час перейменовувати заклад. Серед причин відмови у перейменуванні вони називають тезу про те, що "бренд Чайковського привабливий для китайських студентів та партнерів".

Фото: suspilne.media

Фото: suspilne.media

Довідка Коротко про

Київська консерваторія, заснована у 1863 році, отримала ім'я Петра Чайковського за радянських часів – у 1940-му. Пізніше вона стала Національною музичною академією, проте прибирати з назви прізвище музиканта не стали. Після повномасштабного вторгнення РФ до України студенти та деякі політики наполягали на перейменуванні академії, але вчена рада НМАУ проголосувала за те, щоб назва залишилася незмінною. В академії стверджували, що композитор мав українське походження. На повторному голосуванні у грудні НМАУ знову ухвалила рішення не перейменовувати виш. Цю позицію розкритикував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, зазначивши, що українські театри відмовилися виконувати Чайковського, а "Путін відкрито каже, що це їхня культурна зброя".

Новини по темі: Акція протесту