Завантажити ще

Піаніст Хмара заступився за Федишин через суддівство на "Євробаченні": Треба вчитися вибачати

Піаніст Хмара заступився за Федишин через суддівство на
Фото: instagram.com/irynafedyshyn

Український піаніст Євген Хмара заступився за Ірину Федишин, яка потрапила у скандал через нібито необ'єктивне суддівство на "Євробаченні". Музикант зазначив, що на подібних конкурсах журі оцінює учасників виключно з професійної точки зору. Про це він заявив в інтерв'ю 19 червня у інтерв'ю "КП в Україні".

- - Думаю, пройде час, і всі все зрозуміють. В цій ситуації з суддівством на «Євробаченні» чомусь їй найбільше дісталося на горіхи. Деяка аудиторія аргументувала це тим, що вона найпопулярніша. Такий собі аргумент. А коли ще й почали писати якісь бридкі речі її дітям, їй особисто - «не виходь на вулицю, бо я тебе згвалтую» - просто немає слів., – уточнив Хмара. - Голосування на «Євробаченні» - справа суб’єктивно-професійна. Якщо подивитися оцінки усіх журі у Європі, вони всі плюс-мінус однакові. Тому той хейт, який вона отримує, вважаю неприйнятним. Тим паче у тому вигляді, в якому він є.

Артист додав, що та хвиля хейту, з якою артистка зіштовхнулася у соцмережах, роз'єднує народ, граючи на руку Росії.

- У нас сьогодні один ворог – це терористичне угруповання під назвою «росія». А коли починається такий хейт у вигляді листів дітям, що ваша мама така-сяка, і повідомлення типу ми тебе вб’ємо – ну, вибачте, якщо ми хочемо бути толерантною нацією, то якщо хтось і зробив якусь помилку, треба вчитися пробачати., – вважає піаніст.

Історія скандалу

Федишин "захейтили" у соцмережах після фіналу "Євробачення", де артистка була одним із членів національного журі. Після публікації фінальних результатів голосування, з'ясувалося, що окрім Польщі українське журі також поставило "0" Литві та Румунії. При цьому глядачі України віддали двом із трьох цих країн найвищі бали. Федішин заявила, що у фіналі поставила учасника з Польщі Крістіана Охмана на 10 місце з 24 можливих, а пізніше вимагала перевірки голосування через те, що система, за її словами, дала збій.

Цього року головою журі став український продюсер Вадим Лисиця. Також бали фіналістам виставляли соліст «Піккардійської терції» Андрій Капраль, співачка Ірина Федишин, диригент Андрій Яцків, кінокритик Лук'ян Галкін.