Завантажити ще

Система дала збій: Федишин заявила, що фінальні бали українського журі на "Євробаченні" перерахують

Система дала збій: Федишин заявила, що фінальні бали українського журі на
Фото: suspilne.media

Співачка Ірина Федишин заявила у соцмережах, що система оцінювання конкурсу "Євробачення-2022" під час фінального прогону шоу дала збій і неправильно виставила бали від професійного журі. Напередодні у мережі стався скандал через те, що діячі культури не дали жодного балу учаснику з Польщі, тоді як виступ гурту Kalush Orchestra поляки оцінили у найвищий бал. За словами артистки, переглянуті результати голосування організатори опублікують пізніше.

- Щойно до мене дійшла інформація, що система оцінювання дала збій і неправильно виставила бали для Польші від українського журі. Тому чекаємо на офіційні результати, - уточнила Ірина.

Артистка також звернулася до підписників, яких обурили оцінки членів журі, та додала, що ті не мають права оцінювати учасників конкурсу на підгрунті політичних чи національних критеріїв.

"Я розумію, що для усіх це не аргумент. Але це все ж документ, який дали мені у руки. Згідно з цим документом, давайте відкинемо політику і просто будемо відвертими. Я прикріпляю фото, де чітко видно, що професійне журі усього світу оцінило виступ Польщі загальною кількістю у 46 балів. Це для тих, хто пише про некомпетентне українське журі. Питання риторичне - журі усієї Європи теж некомпетентне?" – поцікавилася у підписників виконавиця.

Скандал навколо оцінок з'явився після того, як у мережі опублікували фінальні результати голосування. З'ясувалося, що, окрім Польщі, українське журі також поставило "0" Литві та Румунії. При цьому глядачі України віддали двом із трьох цих країн найвищі бали. Після фіналу українські фанати конкурсу влаштували членам журі цькування у соцмережах, звинувативши їх у непрофесіоналізмі. Зокрема, дісталося співачці Ірині Федишин. Артистка заявила, що у фіналі поставила учасника з Польщі Крістіана Охмана на 10-е місце із 24 можливих. Музикант Вадим Лисиця, у свою чергу, підтвердив, що голосування відбувалося під пильною увагою юриста, але зазначив, що всі учасники отримали ті оцінки, на які заслужили.

Цього року головою журі став український продюсер Вадим Лисиця. Також бали фіналістам виставляли соліст «Пікардійської Терції» Андрій Капраль, співачка Ірина Федишин, диригент Андрій Яцків, кінокритик Лук'ян Галкін.

Українська група Kalush Orchestra виграла "Євробачення-2022", набравши в сумі 631 бал - 439 від глядачів та 192 - від журі. На другому місці Великобританія (466), а на третьому – Іспанія (459 балів).

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Ірина Федишин 🎤Iryna Fedyshyn (@irynafedyshyn)