Завантажити ще

Ірина Федишин заявила, що їй огидно слухати пісні російською мовою

Ірина Федишин заявила, що їй огидно слухати пісні російською мовою
Фото: instagram.com/irynafedyshyn

Співачка Ірина Федишин пояснила, чому важливо говорити українською і чи варто використовувати російську мову після війни. В інтерв'ю "Зірковому шляху" 2 травня артистка заявила, що після тих звірств, які робила російська армія у нашій країні, українці мають відстоювати право на все своє.

- Тільки українська мова! Адже коли я навчалась у школі, вчила історію України, чітко пам’ятаю всі ті жахіття, які ще тоді творила радянська влада, більшовики проти українського народу, як вони винищували наших людей, як розстрілювали за те, що ми висловлювали будь-яку патріотичну позицію. Просто за те, що люди любили Україну. В принципі, що й зараз відбувається. Це геноцид. Тому що вбивають людей тільки за те, що вони українці, просто розстрілюють ні в чому невинних мирних людей, дітей, – наголосила зірка.

Виконавиця додала, що мова – це дуже важлива деталь будь-якого народу, тому українці не повинні зазнавати маніпуляцій з цього питання.

- Наразі рідною мовою говорить більше людей, вони самі зрозуміли, що ми повинні об’єднатися - це ще одна сходинка, яка робить нас сильнішими у цій боротьбі, - розповіла артистка. - Я розумію, що людям складно, дискомфортно спілкуватися. Але сьогодні той час, коли треба щось змінювати, переходити певні бар’єри. І україномовні люди готові допомогти просто всім, чим можуть. Це важливо, і це потрібно робити. Тому що російська мова – це мова окупантів, це мова терористів, це мова тих людей, які сьогодні вбивають українців. І ця мова мені огидна.

Крім того, Ірина Федишин упевнена, що виправити ситуацію з російськомовним контентом у нашій країні може лише голос слухачів.

- Після всіх цих жахіть, втрат… мені огидно слухати такі пісні, чесно. До війни у нас було дуже багато російськомовного контенту, тому ми змушені були це слухати. Але нині я відмовляюсь від цього. У мене з’явилося відчуття огиди, хоча раніше його не було, - поділилася співачка.

Сама Федишин з перших днів війни активно займається волонтерською діяльністю, виступає на передовій для військових і разом із сім'єю плете сітки для захисників. Раніше співак Володимир Дантес перейшов на українську мову і випустив перший україномовний трек.