Завантажити ще

Україна не буде приймати "Євробачення 2023», організатори почали переговори з Великобританією

Україна не буде приймати
Фото: REUTERS/Рана Нарді

Пісенний конкурс " Євробачення " 2023 року за рішенням організаторів пройде не в Україні. Європейська мовна спілка (EBU) після детального аналізу дійшла висновку, що гарантій, необхідних для безпечного проведення конкурсу в Україні, недостатньо. Про це йдеться на офіційному веб- сайті EBU.

- Після об'єктивного аналізу референтна група, керівна рада "Євробачення", з глибоким жалем дійшли висновку, що, враховуючи поточні обставини, гарантії безпеки та операційної діяльності, необхідні речі для проведення, організації та виробництва конкурсу відповідно до Правил "Євробачення", не можуть бути виконані UA:Першим, - йдеться у заяві.

Організатори розпочинають переговори з британською телекомпанією BBC, учасник якої посів друге місце. Місце проведення пісенного конкурсу назвуть згодом.

- Ми маємо намір, щоб перемогу України було відображено у шоу наступного року. Це буде пріоритетом для нас в перемовинах із можливими господарями конкурсу, - зазначили організатори.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що українська сторона не погоджується з рішенням Європейського мовного союзу і вимагатиме перегляду.

Український гурт Kalush Orchestra переміг на "Євробаченні-2022", набравши 631 балів - 192 від журі та 439 від глядачів. Це третя перемога України на конкурсі. У 2004 році виграла Руслана з піснею "Wild Dances", а у 2016-му - Джамала з треком "1944".

Новини по темі: Євробачення