28501
0
Завантажити ще

Дмитро Комаров: На Землі існує паралельний світ, де немає грошей, а їжу добувають за допомогою отрути кураре

Дмитро Комаров: На Землі існує паралельний світ, де немає грошей, а їжу добувають за допомогою отрути кураре
Фото: Instagram Комарова

Паралельний світ

Після зйомок в Пакистані і Україні Дмитро Комаров вирушив у нову країну.

- Валізу емоцій, вражень, ексклюзивів і неймовірних сюжетів ми веземо вам з Еквадору, - інтригує він.

Як зізнається Комаров, перш за все це країна яскравих контрастів. Є тут і тропічні джунглі, і вершини Анд, і безживні льодовики. Навіть в XXI столітті тут можна зустріти дикі племена індіанців, які вбивають без з'ясування причин, якщо чужинець просто виявився на їхній землі.

На схилах Анд, як і сотні років тому, безтурботно живуть ковбої чаграс, а в містах дозволено все - від найдавнішої жіночої професії, яка тут легальна, до незвичайних індіанських ритуалів очищення.

- Після консервативного Пакистану з великою кількістю заборон ми покажемо прямо протилежну країну, якщо говорити про закони в суспільстві. В Еквадорі можна все. Часто це межує з безумством, якщо дивитися з точки зору європейця, - розповідає Дмитро Комаров. - Названа на честь екватора, на якому і знаходиться, країна вражає навіть бувалого «бродягу». Анди, вулкани, джунглі, ритуали індіанців - тут дивує все. Але особливо - люди. Саме в Еквадорі ми зняли документальний цикл про одне з найбільш варварських племен на планеті. Це не легенди, а реальність. У той час, коли туристи літають в космос, на Землі існує паралельний світ, де немає грошей, їжу добувають за допомогою отрути кураре, а чужинців, що стали на землях, які племена вважають своїми, без розмов вбивають списом.

Дмитро Комаров на скачках лам. Фото: Інстаграм Комарова

Дмитро Комаров на скачках лам. Фото: Інстаграм Комарова

«Світ навиворіт» провів власне розслідування

В Еквадорі команді «Світу навиворіт» випала унікальна можливість поспілкуватися з індіанцями, які вперше вийшли на контакт з цивілізованим світом зовсім недавно - в 1950-х роках.

«Світ навиворіт» провів власне розслідування, щоб дізнатися, як проходив перший контакт дикого племені з цивілізацією, і як жорстокі індіанці перетворилися в мирних християн. Дмитру Комарову вдалося знайти не просто очевидців цих подій, а й учасників. Телеведучий записав інтерв'ю з вбивцею перших американських місіонерів, які зустрілися з неконтактним плем'ям. Сьогодні ця людина, як і його одноплемінники, вже підтримує зв'язок із зовнішнім світом. Він особисто розповість, чим керувався, коли списами вбивав мирних гостей, які дарували їх племені подарунки і здійснили посадку на маленькому літаку недалеко від селища, щоб подружитися.

- Я познайомлю вас з живими прикладами супершвидкої еволюції - людьми, які за життя зробили стрибок, на який людству знадобилися мільйони років, - продовжує Комаров. - З кам'яного століття вони перенеслися в світ машин і комп'ютерів. Що вони відчувають, пам'ятаючи первісне життя? Як з убивць зі списами перетворилися в мирних жителів зі смартфонами? Про це ми дізнаємося з перших вуст, в тому числі від вбивці американських місіонерів, які робили перші спроби вийти на контакт з племенем. Але тоді наш співрозмовник і його одноплемінники ще вважали всіх чужих людоїдами, а літаки - привидами.

Друзі, це справжній світ навиворіт: мисливці за головами, гірські сходження, гонки на ламах, магія, екстрим, містика, жахлива їжа і, звичайно ж, маленькі чудеса від «Світу навиворіт». Шок і здивування йтимуть поруч з добром і позитивом. У кращих традиціях!

У новому сезоні «Світу навиворіт» - мисливці за головами, магія, екстрим і містика. Фото: «1 + 1»

У новому сезоні «Світу навиворіт» - мисливці за головами, магія, екстрим і містика. Фото: «1 + 1»

Як подорожувати потягом в стилі «Східного експреса»

Після Пакистану, який зараз йде в ефірі «1 + 1», ми побачимо другий сезон «Мандруй Україною з Дмитром Комаровим», в якому телеведучий розповість про нові місця для подорожей по нашій країні.

- Я покажу місця, в які із задоволенням їжджу сам, - каже ведучий. - Це будуть нові туристичні маршрути в, здавалося б, уже знайомих усім напрямках. Ними можна буде скористатися як путівником, оскільки, на відміну від «Світу навиворіт», ці маршрути зможе повторити будь-який українець.

Кожен, хто їде кудись навіть на вихідні, робить величезний внесок у розвиток туризму в Україні.

Комаров обіцяє показати відпочинок на будь-який смак і гаманець - від рівня класу люкс до бюджетних подорожей.

- У новому сезоні більш детально вивчимо Карпати, де у мольфарів дізнаємося майбутнє України, і побуваємо на святі Івана Купала високо в горах, зустрівши цей день за традиціями, яким сотні років. Покажемо, як по-новому можна провести вихідні в Одесі. Притому варіанти відпочинку будуть на будь-який смак і гаманець, - обіцяє Дмитро. - Дамо раду, як подорожувати на поїзді в стилі «Східного експреса». Упевнений, про таке багато хто навіть не здогадувалися - подорож, як в кіно. У той же час розповімо, як абсолютно безкоштовно харчуватися під час поїздки до Одеси. Буде і екстрим - в Україні багато способів зарядитися адреналіном.

Зовсім скоро - другий сезон «Мандруй Україною з Дмитром Комаровим». Фото: «1 + 1»

Зовсім скоро - другий сезон «Мандруй Україною з Дмитром Комаровим». Фото: «1 + 1»

Турагенти вже звикли до запиту «відвезіть в сироварню Комарова»

Влітку багато українців скористалися рекомендаціями Комарова і поїхали відпочивати в показані їм місця в першому сезоні. Телеведучий говорить, що отримав сотні повідомлень з подяками.

- Кожен, хто їде кудись навіть на вихідні, робить величезний внесок у розвиток туризму в Україні. Якщо якесь місце стає популярним, на нього звертають увагу і бізнес, і держава. Роблять дороги, вкладають гроші, розвивають. Я був дуже радий дізнатися, що в багато локацій, які ми показали в першому сезоні, практично відразу ж поїхало дуже багато людей, - розповідає телемандрівник. - В гуцульській сироварні біля Верховини цього літа ледь справлялися з виробництвом сиру. До мене підходили місцеві турагенти, дякували і говорили, що вже звикли до запиту «відвезіть в сироварню Комарова». В соляні шахти в Донецькій області тепер запустили масові регулярні екскурсії, хоча, коли ми знімали програму, навіть квиток було купити проблематично. Тепер там туристичний бум. На вілківське вино «Новак» нереальний попит - його розкуповують, тепер це дефіцит.

Телеведучий обіцяє показати відпочинок в Україні на будь-який смак і гаманець. Фото: «1 + 1»

Телеведучий обіцяє показати відпочинок в Україні на будь-який смак і гаманець. Фото: «1 + 1»

ДО РЕЧІ

Домандрувався до покупки будинку в Верховині

Під час зйомок першого сезону « Мандруй Україною з Дмитром Комаровим » телеведучого настільки вразила Верховина, що він купив там ділянку землі.

- Верховина, зустрічай нового сусіда, або Обережніше з бажаннями, вони збуваються. Я не можу порахувати, скільки разів був в Карпатах: шкільні табори, студентство, божевільне захоплення гірськими лижами і фрірайдом, походи. Я з дитинства в Карпатах. Звичайно, коли ми почали знімати перший сезон українських програм, Карпати малися на увазі самі собою. Питання було лише в тому, де почати: Драгобрат? Буковель? Славське? Яремче? Ворохта? Пилипець? Я був у всіх цих та інших місцях, все обожнюю, - згадує Комаров. - Мені було все одно, з якого населеного пункту починати. Карпати досконалі. Скрізь. І ось нам з колегами в інтернеті попалася інформація про діда Івана, який понад 50 років продає в кіоску в центрі Верховини газовану воду з сиропом, надихнувшись фільмом «Кавказька полонянка» і використовуючи древнє обладнання.

«Прикольно, треба зняти», - подумав я, і так ми почали досліджувати селище, де я ще не був, знайшли гіда. Виявилося, в Верховині маса активностей - крім сироварень (одну з них ви вже бачили в програмі), є пчелотерапія зі сном на вуликах і медовим віскі, музей магії і багато іншого (це ви ще побачите). Так 11 місяців тому я вперше приїхав до гуцульської столиці. Думав, що знаю Карпати, але раптом відкрив для себе кращі види на Говерлу і Чорногірський хребет, якусь особливу, спокійну атмосферу поруч з містом, зустрів фантастичних людей. Я знайшов місце, в якому не тільки дуже багато сюжетів для програми, а в яке хочу повернутися поза роботою. Я закохався в Верховину. Закінчив зйомки, повернувся без камери, приїжджав в престур разом з колегами-журналістами. А цього літа знайшов нові неймовірні теми для другого сезону і повернувся на зйомки. Але вже відчув себе, як вдома. Гід давно підкидав ідею щодо купівлі дачі, і ось я остаточно «дозрів». Зрозумів, що хочу. У цьому рішенні допомогли поставити крапку нові зйомки: гід поїхав і на тиждень залишив мені ключі від будиночка і машину. Я протестував себе в ролі жителя. І ось мене можна привітати - я оселився в Верховині, по сусідству з будиночком гіда. Точніше, поки купив ділянку 10 соток. Наступного року сподіваюся почати будувати дачу. Йо, гуцули, будемо сусідами!

У будиночку гіда в Верховині, по сусідству з яким Дмитро купив ділянку. Фото: Інстаграм Комарова

У будиночку гіда в Верховині, по сусідству з яким Дмитро купив ділянку. Фото: Інстаграм Комарова