24 жовтня
Завантажити ще

Сумний рекорд: в Україні "швидку" за минулу добу викликали найчастіше в історії країни

Сумний рекорд: в Україні
Фото: REUTERS.

Міністерство охорони здоров'я зафіксувало в Україні рекордна кількість викликів швидкої допомоги. За недільні добу, 10 жовтня було зроблено більше 44 тисяч дзвінків на лінію 103. Про це повідомляє 11 жовтня прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Зазначено (без цифр), що на цей же період довелося найбільше за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та, відповідно, госпіталізацій пацієнтів.

Як заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, така хвиля викликів в першу чергу пов'язана з новою хвилею COVID-19. Він нагадав, що підставами для виклику "швидкої" є:

  • біль в грудній клітці,
  • задишка в стані спокою або будь-які ознаки дихальної недостатності,
  • сатурація менше 92%,
  • порушення свідомості,

інші ознаки, які загрожують життю і свідчать про критичний стан.

У той же час висока температура тіла (понад 38 °) не є сама по собі підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги або госпіталізації. Однак, якщо разом з температурою є будь-який з вищевказаних симптомів, варто викликати "швидку".

Міністр додав, що в разі появи симптомів COVID-19 необхідно відразу повідомити свого сімейного лікаря. Саме він повинен надати рекомендації і визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

Ситуація в Україні з коронавірусів в цілому погіршується, зробивши невелику перерву на вихідні. В Україні за минулу добу станом на ранок 11 жовтня виявили менше 9 тисяч нових випадків коронавируса. Захворюваність традиційно падає на вихідних і найнижчий показник демонструє саме по понеділках, а до кінця минулого тижня на добу додавалося по 15-16 тисяч нових пацієнтів з COVID-19.

Зараз (з 23 вересня) вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину, тільки Харківська область офіційно стала "помаранчевої", і 11 жовтня Одеська область ввела додаткові обмеження (планує це зробити і Львів - з 14 жовтня). Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року.