Завантажити ще

Доктор Комаровський порівняв симптоми грипу та коронавірусу: чи можна в перші дні зрозуміти, на що ти захворів

Доктор Комаровський порівняв симптоми грипу та коронавірусу: чи можна в перші дні зрозуміти, на що ти захворів
Фото: Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

Відомий український експерт Доктор Комаровський (педіатр Євген Комаровський) зазначає, що симптоми грипу та COVID-19 дуже важко розрізняти, особливо на ранніх стадіях захворювання. Але це не так вже й важливо - просто треба відразу починати створювати організму умови, щоб він швидше впорався з будь-яким вірусом. Про це фахівець розповів 4 січня у відеоблозі в інстаграмі.

– На що я хочу звернути увагу. Ви повинні точно знати, що немає жодного симптому, який є при грипі і ніколи не спостерігатиметься при коронавірусі, - спантеличив педіатр.

Комаровський звертає увагу, що симптоми дуже схожі, особливо у перші дні захворювання.

- Так, ми знаємо, що для коронавірусної інфекції характерно (і дуже часто буває) втрата нюху, втрата смакових відчуттів – але це можливо і при грипі. Якщо у вас зник нюх - це не говорить зі 100% ймовірністю, що у вас коронавірус, - підкреслює експерт.

Комаровський нагадує, що для COVID-19 характерне різке погіршення стану на другому тижні хвороби. Але це – потім, а от якщо людина тільки захворіла, як дізнатися, що це – грип чи ковід?

- Головне: а навіщо дізнаватися? Лікування зміниться чи ні? І те, й інше – вірусна інфекція. За наявності вірусної інфекції стандартні рекомендації та дії абсолютно однакові та не залежать від того, це грип чи коронавірус, - заявив Євген Комаровський.

Лікар каже, що сьогодні ефективних противірусних препаратів у домашніх аптечках українців так чи інакше немає. Тому треба створювати умови, щоб організм якнайшвидше з вірусом упорався. Все, що для цього треба – теплий одяг, чисте прохолодне вологе повітря, багато пити, не змушувати себе їсти. Постільний режим - виключно за бажанням (він не потрібен), а якщо дуже погано і висока температура - приймати жарознижувальне.

- І за будь-якого розвитку подій, за будь-яких симптомів, повідомляйте свого сімейного лікаря, - підкреслив Комаровський. - А лікар уже вирішує, знаючи - щеплені ви чи нещеплені, яка епідобстановка в регіоні і так далі, що саме робити.

Раніше Комаровський розповів, як уберегти дітей від коронавірусу. До цього лікар розписав симптоми та особливості штаму "Дельта" COVID-19 та штаму " Омікрон ". Також він повідомляв, чи допомагають цинк та вітамін С при коронавірусі. І нагадав, коли можна лікувати коронавірус вдома, а з якими симптомами треба лягати до лікарні.