19 листопада
Завантажити ще

Новорічні подорожі: з якими ковідними документами пустять у різні країни

Новорічні подорожі: з якими ковідними документами пустять у різні країни
Фото: Архів "КП в Україні"

Безперервна пандемія, карантинні обмеження та подорожчання борщового набору не зупинять українців у їхньому бажанні гарно відпочити на новорічні свята. Хтось буде насолоджуватися на улюбленому дивані, а хтось - на екзотичних островах, подорожувати містами або підніматися у гори. Туристичні агенції пропонують великий вибір напрямків на новорічні свята.

Бронюють на свій страх та ризик

- У цей час практично всі новорічні тури у нас вже були розібрані, але у зв'язку з пандемією та обмежувальними заходами турпотік трохи зменшився, проте я не вважаю це критичним. Новорічні тури ще є, в основному - у віддалені куточки, наприклад у той самий Занзібар, який користується популярністю вже котрий рік, або в ОАЕ. У Європу українці вже їздять самі, вони рідше звертаються до нас за турами, самостійно бронюють житло та знаходять пам'ятки, – розповіла «КП в Україні» Альона Коломієць, представник туристичної компанії у Запоріжжі. - Гарячих путівок на Новий рік ми ще не мали, ніхто не відмовлявся від поїздок в останній момент.

Фахівці з відпочинку кажуть, що зазвичай новорічними називають тури у проміжку з 24 грудня до 10 січня. Найпопулярнішими пляжними напрямками для зустрічі Нового року в українців зазвичай вважаються Єгипет, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Домінікана, Мальдіви, Занзібар, Таїланд та Шрі-Ланка – загалом, там, де замість засніжених ялин – пальми, а замість Діда Мороза – засмаглі аніматори.

У цей час практично всі новорічні тури у нас вже були розібрані, але у зв'язку з пандемією та обмежувальними заходами турпотік трохи зменшився, проте я не вважаю це критичним

Найпросунутіші мандрівники забронювали собі новорічні тури ще у серпні. Звичайно, зробили вони це на свій страх і ризик – хто знає, що ще вигадають у країнах в рамках ковідних обмежень у грудні. Але знижка від 30 до 50% на раннє бронювання турів виглядає надто привабливою, щоб відмовитися від неї.

Звичайно, треба бути дуже наївною людиною, щоб повірити в те, що туроператори готові продати тур вдвічі дешевше його вартості. Новорічні подорожі завжди дорожчі за звичайні, і штрафні санкції за відміну новорічного туру серйозні, можуть зрівнятися з повною вартістю оплаченої путівки.

Далеко та близько

Любителі екзотики можуть зустріти Новий рік на пляжах Домініканської республіки – 10-денна поїздка на «новорічні канікули» коштуватиме їм від 70 тис. до 95 тис. грн за двох осіб (номер «стандарт»+сніданки). Одному їхати невигідно – вийде близько 50 тис. грн за особу.

На Занзібарі грудень та січень вважаються високим сезоном. За 4-6 ночей на острові у номері класу «стандарт» двоє туристів заплатять від 64 тис. до 100 тис. грн., у ціну також увійдуть сніданки.

Трохи дешевшим вийде Єгипет: за двох – близько 45-55 тис. грн. Поруч і Емірати: від 50 до 70 тис. грн за сім ночей.

Бюджетні, проте такі ж захоплюючі туристичні маршрути тривалістю 3-4 дні чекають на українців під час новорічних свят у Польщі, Словенії, Македонії (від 100 євро), Угорщини (60-70 євро). За 200 євро можна зустріти Новий рік у Римі, Австрії, від 200 євро і вище – це вже Нідерланди, Франція, та сама Австрія, але з більш насиченою програмою перебування.

Зустрічати Новий рік у Карпатах та взагалі у західній частині України стає все більш поширеною традицією. Своя країна, рідні серцю ялинки, неймовірна краса, доступний будь-якому бюджету відпочинок - навіщо ж нам берег турецький? Хочеться купатися - завітайте у відкриті купальні на Закарпатті. Хочеться Європи – ось Львів, ось Чернівці. Хочеться моря взагалі – ось Одеса. І ціни відповідні: від 3000 грн з особи за тиждень і так далі, залежно від того, що душа забажає.

Куди з яким сертифікатом

- Залежно від країни перебування там потрібен міжнародний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу (наприклад, у Франції, Фінляндії, Нідерландах тощо), а деяким країнам, наприклад, Туреччині, достатньо результатів свіжого тесту на антигени, - діляться співробітники турагентства. - В Італії навіть громадяни повинні надати і сертифікат вакцинації, і негативні результати ПЛР-тесту (або експрес-тесту), зроблені не пізніше ніж за 48-72 години до поїздки. У деяких турах передбачено групове складання тесту на антигени. Ця процедура передбачає незначну затримку туру близько години, яка ніяк не впливає на пересування тургрупи.

Залежно від країни перебування там потрібен міжнародний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу

На сьогоднішній день, як повідомили у турагентствах, жодних обмежень на в'їзд не встановили Угорщина та Іспанія. Але це стосується тільки  пересування землею. Якщо турист вирішив полетіти до цих країн літаком, то тут уже і сертифікат про вакцинацію, і ПЛР-тест будуть потрібні.

Сертифікати про вакцинацію будь-якими вакцинами, включаючи ті, що не визнані ВООЗ, допускаються для приїзду в такі країни, як Австрія, Албанія, Боснія та Герцеговина, Греція, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Фінляндія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

Відповідно, документи про визнані ВООЗ вакцини будуть потрібні в Бельгії, Німеччині, Данії, Італії, Латвії, Литві, Люксембурзі, Польщі, Португалії, Румунії, Франції, Хорватії, Чехії.

Зазначимо: ситуація може змінитися будь-якого дня, тож краще, напевно, перестрахуватися і мати на руках обидва документи - і сертифікат, і тест, щоб новорічні свята та поїздка не були безнадійно зіпсовані в момент набуття чинності чергових вимог для в'їзду туристів до країн.

ДО РЕЧІ

Список вакцин, схвалених Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ):

  • Moderna (США)
  • Pfizer/BioNTech (Німеччина)
  • Johnson&Johnson (США)
  • AstraZeneca (Британія)
  • Sinopharm (Китай)
  • Covishield (Індія, аналог препарату Oxford/AstraZeneca)
  • Sinovac (Китай)
  • Covaxin (Індія)

На розгляді у ВООЗ знаходиться одна з трьох російських вакцин - Sputnik V. Крім неї, в РФ роблять щеплення вакцинами "КовиВак" та "ЕпиВакКорона".

Також у ВООЗ рекомендують людям з ослабленим імунітетом робити щеплення третьою дозою будь-якої зі схвалених організацією вакцин від коронавірусу.

ПИТАННЯ РУБА

Чи потрібно роздруковувати сертифікат СOVID для поїздки за кордон?

У кожної країни свої вимоги, але в переважній більшості приймаючій стороні все одно, в якому вигляді буде пред'явлено COVID-сертифікат - в електронному або паперовому. Головне, щоб він був. В деяких країнах навіть не є обов'язковим QR-код. Проте скрізь без винятку не приймаються переклади та довідки з рукописними даними чи коригуваннями.

Існують деякі невеликі відмінності в умовах для в'їзду в різних країнах (про ці умови повинні розповісти в турагентствах). Наприклад, одні країни вимагають лише підпис лікаря та QR-код, інші замість QR-коду допускають наявність штрих-коду.

Обов'язкова вимога: щоб при скануванні коду відкривався не сайт клініки чи лабораторії, а інформація про конкретного клієнта та результат його тестування або вакцинації. Іноді, за відсутності оригіналу сертифіката, допускається наявність довідки в електронному вигляді з електронного листа з електронної пошти лабораторії, де проводилося тестування/вакцинація.

У будь-якому випадку – варто перестрахуватися та роздрукувати пару паперових екземплярів свого сертифікату.