Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Приборкання норовливих: як влада педагогів з карантином розвела

Приборкання норовливих: як влада педагогів з карантином розвела
Фото: Гусєва Євгенія

Наближалася «жовта» зона, їх потягнуло на експерименти...

«Усі інші установи освіти всіх типів і форм власності не будуть функціонувати... Контроль за дотриманням постанови Кабміну №1236 здійснюють представники Нацполіціі та Держпродпотребслужби... Варіант переходу на дистанційне навчання  наразі НЕ розглядається....» Ці рядки з поста директора департаменту освіти Одеської ОДА Александа Лончакова у Фейсбуці були звернені до шкіл, дошкільних закладів та ВНЗ, де вакцинація співробітників становила менше 80%.

Не зумівши охопити щепленнями усіх педагогів, влада вирішила завдати удару нижче пояса: школи не підуть на онлайн, як було в колишні карантини, - вони закриються на замок, діти будуть відправлені на вимушені канікули. Ось така страшна картина вимальовувалася 21 вересня. Якщо старші школярі зможуть байдикувати самостійно, то молодші, як і дошкільнята, залишаться на руках батьків, які постануть перед ризиком втратити роботу.

Коли напруга сягнула межі, Кабінет міністрів посміхнувся: жарт! Дитячі садки та молодша школа залишаться працювати. У старшій уроки триватимуть онлайн, якщо не буде тих горезвісних 80%. Батьки зітхнули з полегшенням, а педагоги ковтають гіркоту. Гарненький урок з приборкання норовливих їм дала влада!

Недовакциновані - на вихід!

Одеська область не єдина, де вирішили відправити на жорсткий локдаун непокірних працівників освіти. 21 вересня директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис оголосив, що з близько 1100 шкіл області залишаться працювати тільки 10%.

Про те, що всі недовакциновані школи та іже з ними закриваються на карантин, повідомив глава Запорізької ОДА Олександр Старух.

- Жодної дистанційної роботи або онлайн-уроків не буде. Освітня установа продовжить свою роботу тільки після того, як співробітники пройдуть вакцинацію, - наголосив губернатор.

Аналогічна ситуація і в Київській області - з 23 вересня обіцяли закрити 600 навчальних закладів. Це 48% від усіх дитсадків, 57% шкіл, 48% позашкільних навчальних закладів, 86% ПТУ.

- На онлайн-навчання цього разу переводити не будуть, - підкреслив губернатор Київщини Василь Володін.

Оголошуючи «вироки», всі чиновники посилалися на рішення Державної комісії з надзвичайних ситуацій. Але в цьому тексті нічого не сказано про заборону дистанційного навчання. І про те, що мають бути закриті дитячі садки.

Схоже, що уряд навмисно запустив ініціативу через обласну владу, аби розбурхати громадську думку й подивитися на реакцію вчителів.

Уколовся і пішов

Кнут дійсно виявився ефективнішим за пряник. Педагогам дали півтора дні на «одуматися», і багато хто, навіть найзапекліші противники вакцин, кинулися на уколи. Страх перед втратою заробітку, а можливо,  й роботи в цілому виявився сильнішим за страх перед наслідками щеплення і міфів про «чіпування».

- У нашій Новосанжарській громаді зараз тільки дві школи не готові до роботи в «жовтій» зоні. А ще тиждень тому таких було мало не половина. Доводилося й просити, й погрожувати. Батьки здорово почали напосідати, коли дізналися про 80%. Думаю, що до 23 вересня щеплення зроблять всі. Роботою в нашому районі не перебирають, а сезон полуниці в Польщі закінчився, - завершила іронічним жартом свою розповідь директор однієї з місцевих шкіл.

Цікаво, що відсоток, який дає кожна людино-одиниця, плюсують до загального відсотку школи з першого дня після щеплення. Хоча імунітет до хвороби, і про це багато разів говорили лікарі, виробляється протягом двох тижнів. Тобто педагог як мінімум 14 днів залишатиметься потенційно небезпечним для оточуючих, але отримає право вести уроки. Головне не ефект, а той самий відсоток.

- Це не турбота про дітей і їхнє здоров'я, - констатує адвокат Олексій Сиротін. - Це завуальований примус до вакцинації заради статистики.

spencerbdavis1 с сайта pixabay

spencerbdavis1 с сайта pixabay

Це хто ще кого заразить

По Києву інформації на момент публікації ще не було, «КП" в Україні» направила до департаменту освіти КМДА запит. Зі своїх джерел ми дізналися, що повністю готові до роботи в локдаун Святошинський та Подільський райони.

- Це так, - підтвердила директор гімназії №34 «Либідь» Алевтина Багінська. - У нас вакциновані більше 80% співробітників. Хоча, зізнаюся, було нелегко. У колективі 160 чоловік, у когось є протипоказання, у когось онкологія в ремісії, у когось упередження. Людей можна вмовляти, але не можна на них тиснути. Так задача  не ставилася.

Нашу співрозмовницю трохи ображає, що в Держпродпотребслужбі попередили: з педагогів будуть вимагати довідки.

- Ми ж подаємо звітність, списки. Все відкрито і прозоро. Але списків чомусь мало, потрібні довідки. А найприкріше, що все виглядає так, ніби одні вчителі у всій країні у відповіді за епідемію, - резюмує педагог.

Для шкіл, де до 80% недотягують, як грім серед ясного неба прозвучала «відмова від онлайн».

- За минулий навчальний рік ми напрацювали непоганий досвід дистанційного навчання, - каже директор школи в Дарницькому районі Києва (прізвище не називаємо, оскільки школа в чорному списку). - Навіщо від нього відмовлятися? Це як «назло мамці вуха відморожу». Караємо учнів, аби вчителів краяли муки совісті і щоб їх проклинали батьки? А ці батьки часто самі не вакциновані. Імовірність, що один учитель заразить 30 учнів, набагато менша, ніж учні самі перезаражають один одного, приносячи віруси з дому до школи.

Загрожують обов'язковою вакцинацією

У нас що не день, то новина, яка спростовує новину попередню. Спочатку губернатори посіяли паніку. Потім Віктор Ляшко спростував повідомлення губернаторів про повне закриття дитячих садків і молодшої школи. Далі глава Міносвіти Сергій Шкарлет спростував відмову від онлайн.

"Навчання має тривати з використанням дистанційних технологій. Підкреслюю, освітній процес продовжиться в дистанційному форматі", - передають слова міністра на сайті Міносвіти.

Так має або буде? Якщо так, то навіщо людей розводили вустами губернаторів, які тепер ходять у дурнях? Заради психологічного досвіду? Тоді зрозуміло. Але для справи набагато розумніше було дати педагогам вказівки підготуватися замість того, щоб псувати їм нерви й поставити перед фактом за день до часу «Ч».

Але ще не все закінчено. І батькам дошкільнят із молодших класів рано розслаблятися. На засіданні Кабміну було прийнято протокольне рішення про затвердження переліку професій та організацій, для яких вакцинація від COVID-19 буде обов'язковою. Уже відомо, що до нього достеменно увійдуть співробітники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій і... звичайно ж, педагоги. Війна триває...