25 травня
Завантажити ще

В Україні хочуть ув'язнювати за підробку COVID-сертифікатів та їх використання

В Україні хочуть ув'язнювати за підробку COVID-сертифікатів та їх використання

Кабінет міністрів України на засіданні 22 вересня схвалив і передав на розгляд Верховної Ради законопроект, яким передбачається кримінальна відповідальність за підроблені документи, пов'язані з вакцинацією від COVID-19. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Сьогодні ми підтримали законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підробку документів про щеплення. Такі безвідповідальні дії - це загроза для всього суспільства, і ми будемо реагувати відповідним чином", - написав Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

Документом пропонується:

  • Відповідальність за використання особою свідомо підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.
  • Відповідальність за внесення медичним працівником свідомо неправдивих відомостей про проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб в медичну документацію у вигляді штрафу від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
  • Відповідальність за виготовлення з метою збуту та сам збут підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, у вигляді штрафу від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до трьох років.
    Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, наразі в Україні почастішали випадки виявлення підроблених документів, що стосуються вакцинації проти COVID - 19.

Раніше повідомлялося, що вакцинація в Україні стане обов'язковою для певних категорій людей.