Завантажити ще

На Дніпропетровщині підроблені COVID-сертифікати продавали за шість тисяч гривень

На Дніпропетровщині підроблені COVID-сертифікати продавали за шість тисяч гривень
Фото: mvs.gov.ua

У Дніпропетровській області медпрацівниця розробила цілу схему з продажу підроблених сертифікатів про вакцинацію від коронавіруса. Реалізацією псевдокументів вона займалася разом зі своїм знайомим, повідомили в пресслужбі МВС.

Рекламувалися «послуги» в групових чатах кількох месенджерів. За міжнародний COVID-сертифікат із занесенням в базу даних Електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) без вакцинації шахраї вимагали шість тисяч гривень. За 1500 гривень можна було отримати COVID-сертифікат без внесення даних в ЕСОЗ.

На даний момент правоохоронці встановлюють осіб, які скористалися послугами «підприємців». За місцем роботи та проживання правопорушників працівники поліції провели обшуки.

Серед вилучених речей - мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію і «чорнові» записи. Відкрите кримінальне провадження. Вирішується питання про оголошення підозри фігурантам.

Тим часом Україна з 23 вересня переходить в «жовту» карантинну зону. Працювати зможуть лише ті навчальні заклади, в яких провакциновано більше 80% персоналу.

Новини по темі: подделка вакцинація