0

Марта Фєдіна вперше в історії здобула для України "золото" Кубка світу з артистичного плавання

Марта Фєдіна вперше в історії здобула для України

Українська плавчиня Марта Фєдіна здобула золоту медаль у технічній програмі на першому етапі Кубка світу з артистичного плавання в Канаді. Про це повідомила пресслужба НОК та олімпійська команда у телеграм.

-  Золотом відкриває міжнародний сезон збірна України з артистичного плавання! Марта Фєдіна зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу пошани у технічному соло і таким чином принесла нашій збірній першу нагороду Кубка світу, що стартував сьогодні у канадському Маркемі, - наголосили в МОК.

Другою стала Юкіко Інуї з Японії. Третє місце у місцевої плавчині Одрі Ламоте.

Кубок світу з артистичного плавання вперше стартував 2023 року. Для проведення Міжнародна федерація плавання змінила систему оцінок. Раніше 15 суддів ставили оцінки за трьома критеріями. Тепер кількість суддів скоротили до 10, а критерії до двох: артистизм та виконання.

Марта Фєдіна - українська спортсменка, що виступає в синхронному плаванні, чемпіонка світу та Європи. Перша в історії України бронзова призерка Олімпійських ігор у цьому виді спорту. У серпні 2021 року Фєдіна у складі дуету з Анастасією Савчук здобула бронзову медаль на Олімпійських іграх у Токіо в артистичному плаванні. Їхній результат у фіналі — 189,4620. Це перша в історії України олімпійська медаль у цьому виді спорту.

Новини по темі: плавання Олімпіада МОК