1 липня
Завантажити ще

Серед 11 висунутих Угорщиною вимог - зміна виборчої системи, - ЗМІ

Серед 11 висунутих Угорщиною вимог - зміна виборчої системи,  - ЗМІ
Фото: Getty Images

Серед 11 вимог, які Угорщина висунула Україні щодо прав національних менших, частина є «категорично неприйнятною».  Про  це йдеться у матеріалі "Європейської правди".

- Частина вимог в їхньому угорському трактуванні є категорично неприйнятною для України. Їх гарантовано відхилять як парламент, так і українське суспільство. Але частина є логічною і може бути втілена, - йдеться у матеріалі. 

Так, за даними журналістів, однією з двох найпроблемніших є вимога за номером 11 про політичне представництво представників угорської меншини. В Орбана спочатку хотіли нав’язати Україні систему, що зараз діє в Угорщині, де представники кількох національних меншин мають гарантоване законом представництво у парламенті.

Проте ця ідея виявилась політично неприйнятною, оскільки для її втілення треба змінити "захищений" розділ Конституції, що потребує проведення всеукраїнського референдуму, наголошують у виданні, додавши, що оскільки наразі в Україні діє воєнний стан, така ідея є неможливою. Зважаючи на це, Угорщина вже сигналізує про можливість поступок у цьому питанні.

Інша суперечлва вимога - щодо скасування Україною законодавчої вимоги для всіх обраних посадовців знати державну мову і виступати нею на засіданнях рад, до яких ті обрані. На практиці це означає, що депутатом облради або навіть Верховної Ради може стати український угорець, який не володіє українською. За даними видання, Угорщина наразі не планує відмовлятись від цієї вимоги. 

  • Україна отримала цей список ще у січні. Його зміст дотепер є непублічним. Проте відомо, що з того часу вже п'ять місяців тривають переговори. Увесь цей строк угорська сторона виступає проти оприлюднення списку.  
  • 14 червня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна більше не блокуватиме рішення про перемовини щодо вступу України до ЄС. Все тому, що Україна тепер виконає вимоги Угорщини щодо нацменшини на Закарпатті. У документі йдеться про те, що Україна має повернути угорцям Закарпаття права, відібрані в них за останні роки. Йдеться про збереження національної ідентичності, використання та вивчення рідної мови.