13 липня
Завантажити ще

Україна виконає вимоги Угорщини щодо захисту нацменшин

Україна виконає вимоги Угорщини щодо захисту нацменшин

Україна виконає 11 пропозицій Угорщини стосовно національних меншин. Київ зробить це в межах євроінтеграції. Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час Першої міжурядової конференції щодо початку переговорів про членство України в ЄС.

- Україна постійно і наполегливо підтверджує свою рішучість у забезпеченні добросусідських відносин із сусідніми державами-членами, включно з питаннями, пов'язаними із захистом національних меншин, - сказала Стефанішина.

Вона додала, що зараз Україна "щиро віддана вирішенню і повній імплементації" 11 питань, порушених угорською стороною. Ці одинадцять пунктів спрямовані на посилення захисту національних меншин. Міністерка зауважила, що Київ з Будапештом ведуть двосторонні дискусії стосовно угорських пропозицій.

  • 14 червня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна більше не блокуватиме рішення про перемовини щодо вступу України в ЄС. Усе тому, що Україна тепер виконає вимоги Угорщини щодо нацменшини на Закарпатті. У документі йдеться про те, що Україна має повернути угорцям Закарпаття права, відібрані в них за останні роки. Йдеться про збереження національної ідентичності, використання та вивчення рідної мови.
  • Верховна рада ухвалила законопроєкт №9610 про національні меншини 21 вересня 2023 року. Президент Володимир Зеленський підписав документ в листопаді.
  • Україна ще на крок наблизилася до вступу в Євросоюз. 25 червня Європейський Союз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про членство в ЄС.
Новини по темі: Євросоюз Угорщина