17 липня
Завантажити ще

Україна виграла історичну справу проти Росії - ЄСПЛ визнав порушення прав людини в Криму

Україна виграла історичну справу проти Росії - ЄСПЛ визнав порушення прав людини в Криму
Фото: facebook.com/margarita.sokorenko

Європейський суд з прав людини оголосив рішення у міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо Криму. Позов задовольнили повністю та одноголосно. Про це 25 червня повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

- Це історичне рішення!.. Ця перемога означає, що наша держава довела існування системних порушень прав людини на ТОТ Криму з 2014 року, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Омбудсман розповів, що йдеться про незаконні затримання українців та кримських татар на півострові, примусову паспортизацію громадян України, заборону мирних зібрань та протестів, дискримінацію кримських татар, порушення прав політвʼязнів, жорстоке поводження з ними та інше.

- Це тягнулося ще з 2014 року - тоді Україна подала першу скаргу. Друга та третя були у 2015 та 2018 роках відповідно… Це рішення – доказ того, що РФ підло бреше про дотримання прав людини в окупованому Криму! Також це один із кроків на шляху притягнення винних до відповідальності та відновлення справедливості! - додав Лубінець.

Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко зазначила у своєму фейсбуці, що саме справа про порушення Росією прав людини у Криму стала першим позовом України, з якого розпочалася історія міждержавних справ проти Росії в ЄСПЛ. 

- У січні 2021-го рішенням щодо прийнятності у Кримській справі ЄСПЛ відкинув версію Росії щодо «волевиявлення» та «законного приєднання Криму до складу РФ». Сьогодні, 25 червня 2024 року, рішенням, по суті, зведено нанівець десятирічні розповіді Росії, що права людини в Криму не порушуються, — заявила вона.