Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ЄСПЛ закрив єдиний позов проти України, який Росія подала у 2021 році

ЄСПЛ закрив єдиний позов проти України, який Росія подала у 2021 році
Фото: www.coe.int

Європейський суд з прав людини закрив єдину міжнародну справу проти України, яку відкрили через звернення Росії у 2021 році. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України.

- У вівторок, 18 липня, Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі «росія проти України» (№ 36958/21). Так, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позовних вимог рф у повному обсязі, — сказано на сайті відомства.

Мінʼюст розповів, що після ретельного дослідження представлених Росією матеріалів, а також враховуючи її поведінку та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову у повному обсязі та вилучив його з реєстру справ.

Заступник міністра юстиції Ірина Мудра нагадала, що у березні 2022 року Рада Європи виключила Росію зі свого складу через повномасштабне вторгнення в Україну. 

- Однак це не завадило ЄСПЛ прийняти рішення продовжити розглядати справи стосовно росії, які були у його провадженні, жодним чином не обмежуючи її права. ЄСПЛ дав чіткий сигнал, що здійснювати правосуддя він продовжить, — зауважила заступниця міністра юстиції.

У Міністерстві юстиції України нагадали, що уряд Росії подав заяву проти України 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини. Ця скарга – єдина проти України і була висунута за десятьма групами звинувачень. РФ закидала Україні адміністративні практики «вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови та напади на російські посольства і консульства». 

У цій скарзі РФ також спробувала приписати Україні відповідальність за катастрофу авіалайнера MH17, тому що Україна не закрила повітряний простір. Москва також скаржилась на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема, зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити «утиски» у використанні російської мови. Суд одразу відмовив у цьому.

У Мін'юсті зазначили, що всі документи були представлені Росією російською мовою, у зв’язку з чим ЄСПЛ неодноразово наказував подати їх офіційними мовами його роботи — англійською або французькою.

У лютому ЄСПЛ об'єднав дві справи "Україна проти Росії", що пришвидшить його розгляд. У квітні ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити Грузії 129 млн євро компенсації за війну 2008 року.