Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

ЄСПЛ об'єднав дві справи України проти Росії, це пришвидшить розгляд

ЄСПЛ об'єднав дві справи України проти Росії, це пришвидшить розгляд
Фото: facebook.com/margarita.sokorenko

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) об'єднав справи "Україна та Нідерланди проти Росії" та "Україна проти Росії (Х)" про повномасштабне вторгнення РФ в одне велике провадження. Про це повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

- ЄСПЛ об'єднав справи "Україна та Нідерланди проти Росії", в якій суд вже визнав окупацію РФ східної України з 2014 року, та "Україна проти Росії (Х)" щодо повномасштабного вторгнення в одне велике провадження. Тепер так звана "велика справа щодо Донбасу" стала ще більшою, - повідомила Сокоренко.

За її словами, об'єднання справ однозначно має одразу кілька переваг. Серед них – прискорення розгляду справи про повномасштабне вторгнення "Україна проти Росії (Х)". Сокоренко нагадала, що 25 січня 2023 року ЄСПЛ визнав прийнятною так звану справу щодо Донбасу і перейшов до її розгляду по суті. Отже, після об'єднання зазначених справ ЄСПЛ перейде до стадії розгляду по суті справи "Україна проти Росії (Х)" і Україна вже "заощадила" щонайменше рік-два, а насправді набагато більше, у її дослідженні ЄСПЛ, зазначила Сокоренко. Об'єднання справ, за словами уповноваженої, дозволить оптимізувати процес - це забезпечить ефективніший розгляд, оскільки деякі аспекти двох справ є схожими та взаємодоповнюваними.

- Вбивства, викрадення, тортури, посягання на приватне та сімейне життя, захоплення/знищення майна, дискримінація з мови, віросповідання, поглядів – все це частина офіційної політики Росії з 2014 року, яка отримала продовження на тих територіях України, захоплених Росією після 24 лютого, – наголошує Сокоренко.

Об'єднання також дозволить ЄСПЛ вивчити справи у більш глобальному контексті; отримати більш повне рішення, оскільки в одній справі розглядатимуться різні аспекти порушення прав людини; надати Україні велику підтримку та платформу для просування її справи перед світовою спільнотою.

- Рішення ЄСПЛ також є серйозною основою для посилення позиції України у притягненні Росії до відповідальності у контексті доказу "логічного ланцюжка" навмисності та цілеспрямованості дій агресора. Вважаю це чудовою процесуальною перемогою України в ЄСПЛ, - наголосила уповноважена.

25 січня Європейський суд з прав людини визначив, що РФ окупувала частину Донбасу 11 травня 2014 року. Також суд оголосив своє рішення про прийнятність міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії".