13 липня
Завантажити ще

Україна та ЄС подовжили транспортний безвіз, але з'явилися нові правила

Україна та ЄС подовжили транспортний безвіз, але з'явилися нові правила
Фото: facebook.com/serhiy.derkach

Україна та ЄС подовжили дію транспортного безвізу ще на рік. Про це 20 червня повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

- Україна та Єврокомісія подовжили дію транспортного безвізу на рік із можливістю його автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Вантажні автоперевезення з України до ЄС та з Євросоюзу до України і далі не потребуватимуть спеціальних дозволів, - написав він.

Водночас Україна та Єврокомісія оновили угоду. Вона передбачає низку взаємних зобов’язань щодо наявності ліцензій на перевезення та маркування вантажівок.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розповіло, що угоду підписали сьогодні у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян.

Сергій Деркач назвав подовження транспортного безвізу “фантастичним результатом, згадуючи всі історії з блокуванням кордонів”.

- Після повернення з Брюсселя проведемо зустріч з бізнесом, де детальніше пояснимо зміни до угоди та як виконувати перевезення, - розповів він.

За даними влади, за півтора року транспортного безвізу Україна експортувала до ЄС товарів на 48% більше, ніж за аналогічний період до підписання угоди. Імпорт зріс на 44%. 

До початку повномасштабного вторгнення Росії автомобільні перевезення між Україною та країнами ЄС здійснювалися на підставі фіксованої кількості дозволів. Останні часто закінчувались передчасно, зазначили у Мінінфраструктури. Вперше транспортний безвіз підписали у червні 2022 року. Це дозволило забезпечити сталість перевезень зважаючи на руйнування логістичних маршрутів та скасувало необхідність отримувати дозволи.