28 травня
Завантажити ще

Україна вийшла на довоєнний рівень експорту, - Мінекономіки

Україна вийшла на довоєнний рівень експорту, - Мінекономіки
Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Україна вийшла на довоєнний рівень експорту. У квітні було побито рекорд експорту товарів — 13,1 млн тонн вантажів. У грошовому вимірі — це на $3,3 млрд. Про це 1 травня повідомила міністр економіки Юлія Свириденко.

- Це абсолютний рекорд за весь час повномасштабної війни. До прикладу, у березні експорт становив 11,8 млн тонн, у січні — 12 млн тонн. Що важливо — ця цифра вища, ніж рівень довоєнного лютого 2022 року. Тоді ми експортували 12,8 млн тонн, - написала вона у фейсбуці. 

Ключем для експорту залишається логістика. Завдяки альтернативному морському коридору, який Україна запустила в серпні, вивозиться зерно, метал та інші товари. Робота цього коридору дозволила частково компенсувати втрати внаслідок блокади польсько-українського кордону.

Ще одним важливим рішенням для збільшення обсягів експорту стало запровадження страхування суден від воєнних ризиків - механізм UNITY, який Україна створила у 2023 році разом із британським урядом та 14 страховими компаніями. Спершу він діяв лише на агропродукцію, але його розширили на всі невоєнні вантажі.

- Звісно, додало до зростання і розширення пропускної здатності Ліній Солідарності, передусім з Молдовою і Румунією. І покращення умов транспортування вантажів залізницею до дунайських портів, - додала Свириденко.

Заступник міністра економіки Тарас Качка написав на своїй сторінці, що Україна суттєво збільшила експорт кукурудзи. Також відвантажувалися великі обсяги руди й пшениці.

У грошах експорт і далі менший, ніж до війни. З початку 2024 року він стабільно тримається на рівні понад три мільярди доларів. Географічно в експорті домінує ЄС. Найбільше експорт йшов до Польщі, Іспанії, Нідерландів та Німеччини. Поза ЄС найбільше експорту йшло до Китаю, Туреччини, Єгипту та Індії.