22 травня
Завантажити ще

Україна та ЄС підписали "транспортний безвіз": перевізникам скасували дозволи, а водіям - міжнародні права

Україна та ЄС підписали
Фото: facebook.com/100064745704510

Україна підписала з Європейським Союзом угоду, згідно з якою українським перевізникам більше не потрібно отримувати дозволи на перевезення в країни блоку. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

- Сьогодні у французькому Ліоні Україна та Європейський Союз підписали угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Воно скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень до держав ЄС і дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску, - зазначено у повідомленні відомства.

Як зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, підписана угода є черговим фактичним кроком України до членства у ЄС. За його словами, така співпраця вкрай потрібна в умовах переорієнтації логістики на західні кордони.

- Розуміючи складну логістичну ситуацію в Україні, зумовлену блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, європейські колеги значно прискорили процес узгодження угоди. Продовольча криза, що розвивається, є яскравим доказом того, що така інтеграція на користь не тільки Україні, а й усіій світовій спільноті, - підкреслив він.

Також угодою передбачаються заходи щодо спрощення визнання водійських документів. Тепер від українських водіїв не будуть у країнах ЄС вимагати міжнародного посвідчення водія. Строк угоди становить 1 рік із можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності вже з 29 червня. На постійній основі угода почне працювати після завершення всіх ратифікаційних процедур.