14 липня
Завантажити ще

Президент Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону України з ЄС

Президент Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону України з ЄС
Фото: t.me/mintsyfra

Президент Володимир Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС. Про це 18 червня повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

- Далі чекаємо на позитивну оцінку закону від європейської сторони та почнемо переговори про вступ в єдину роумінгову зону, - пояснив він у своєму телеграм-каналі.

Після вступу України в єдину роумінгову зону з ЄС українці зможуть не сплачувати додаткові збори за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн. Такі ж умови будуть для користувачів європейських операторів, які подорожують в Україну.

- До цього жодна з країн поза межами ЄС не доєднувалась до політики Roam like at home. Чергове підтвердження, що Україна — потужний цифровий гравець на європейській арені. Мінцифри продовжує «підганяти» сферу телекому до європейських стандартів, - зазначив Федоров.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10265 «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу» 22 травня. Це одна з умов євроінтеграції України у сфері електронних комунікацій. Українські мобільні оператори повинні будуть працювати за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС. 

  • 15 червня бельгійське головування у Раді ЄС повідомило, що переговори про вступ України до ЄС розпочнуться 25 червня.
  • 27 травня в Україні вперше запустили 5G – поки що у тестовому режимі, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.