17 липня
Завантажити ще

Генпрокурор не прийшов до Ради попри виклик нардепів та надіслав листа з поясненням

Генпрокурор не прийшов до Ради попри виклик нардепів та надіслав листа з поясненням
Фото: facebook.com/AndriyKostinUa

Генеральний прокурор України Андрій Костін не прийшов до Верховної Ради попри те, що напередодні народні депутати проголосували за його виклик до парламенту. Про це 19 червня у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк. Він також опублікував офіційний лист, який Костін надіслав на ім'я голови Верховної Ради Руслана Стефанчука. Генпрокурор заявив про необхідність відкласти виступ у парламенті до отримання результатів розслідувань стосовно можливого незаконного збагачення його заступника Дмитра Вербицького, яке запідозрили ЗМІ.

- Шановний Руслане Олексійовичу! У зв'язку із запрошенням на пленарне засідання Верховної Ради України 19.06.2024 вважаю доречним повідомити про таке. За фактами, оприлюдненими у медіа, щодо майна заступника Генерального прокурора Вербицького Д.А. мною призначено службове розслідування, яке на сьогодні триває. Одночасно проводиться перевірка з боку Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) щодо способу життя відповідної посадової особи. Крім того, детективами Національного антикорупційного бюро України розпочато кримінальне провадження з приводу можливого незаконного збагачення Вербицького Д.А. за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України. З урахуванням вище зазначених обставин видається доцільним відкласти обговорення у Верховній Раді України цієї ситуації до отримання результатів службового розслідування. Це дасть змогу забезпечити повноту та об'єктивність відповідної інформації, - сказано у поясненні Костіна.

Железняк також повідомив, що деякі народні депутати вважають, що неявка Костіна може кваліфікуватися як перешкоджання діяльності народних депутатів.

Фото: t.me/yzheleznyak

Фото: t.me/yzheleznyak

  • 18 червня Верховна Рада 216 голосами проголосувала за виклик генерального прокурора Андрія Костіна на 12:00 19 червня. Пізніше у той же день "Радіо Свобода" повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького.
  • Проєкт "Радіо Свобода" «Схеми» присвятив два матеріали елітному майну Дмитра Вербицького та його дівчини Христини Ільницької. Вони вийшли 7 травня і 10 червня.