13 липня
Завантажити ще

Якщо ти дівчина заступника генпрокурора: Porsche, маєток за $48 млн та салон краси у подарунок

Якщо ти дівчина заступника генпрокурора: Porsche, маєток за $48 млн та салон краси у подарунок

Дмитро Вербицький – заступник головного прокурора і був переведений на цю посаду у вересні 2022 року з Одеси, де був заступником керівника Одеської обласної прокуратури. У місті ходили про нього чутки, як про людину, яка займалася систематичними поборами. Втім, не спійманий – не злодій.

Тим більше, що на новій посаді Вербицький відповідає за важливий напрямок: злочини, пов'язані із захистом інвестицій, протидію економічним злочинам та ухилянню від сплати податків.
Проте розслідування проекту « Схеми » змусило сумніватися у його ролі «захисника інвестицій». Журналісти довели, що після того, як шляхи заступника генпрокурора Дмитра Вербицького та спеціаліста з продажу яхт Крістіни Ільницької перетнулися, дівчина стала власницею маєтку в Києві за 48 млн грн та «скромного» Porsche Macan T 2023 року випуску за $100 тисяч.

Звідки гроші на гарне життя у людини із офіційно скромним заробітком? – запитали журналісти проекту «Схеми». Чудове збагачення відбулося приблизно після того, як Ільницька почала «засвічувати» Вербицького у своїх соцмережах (5 років тому).

Ільницька та Вербицький регулярно пересуваються разом Києвом на тому самому Porsche. Причому прокурор запевняє, що просто вони знайомі, а машину керував лише кілька разів (саме тоді, коли це зафіксували журналісти).

У травні 2024 року, на третій рік війни, дівчина заступника генпрокурора придбала будинок у київському елітному котеджному містечку «Коник» площею 240 квадратних метрів ринковою вартістю $1,2 мільйона. За даними «Схем», за договором за будинок заплатили у 24 рази менше, що може свідчити про недоплату податків до бюджету. Але хіба це можливо, якщо поряд у цьому ж містечку мешкає заступник генпрокурора, який уважно стежить за дотриманням законодавства та не зафіксував жодної ознаки економічного злочину? До речі, купувати будинок вони їхали разом на тому самому Porsche, що зафіксували камери системи «Безпечне місто».

Крім елітної нерухомості та відповідного автомобіля, Ільницька стала власницею салону краси. Натякнувши в соцмережах, що то був подарунок.

Посада Вербицького має на увазі, що він є ключовою фігурою в розслідуваннях т.зв. «наїздів на бізнес» та гучних корупційних скандалів, а також інших випадків, які не піддаються широкому розголосу. Однак «захист інвестицій» у цьому випадку виглядає як «вкладення інвестицій у Христину Ільницьку».

Національне антикорупційне бюро вже відкрило кримінальне провадження щодо озвучених журналістами фактів незаконного збагачення Вербицького. Але чи буде доведено справу до суду чи, як і багато інших, буде спущено на гальмах?