Завантажити ще

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на $1 млрд

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на $1 млрд

Міністерство оборони США 24 квітня оголосило про виділення пакета військової допомоги Україні загальною вартістю 1 мільярд доларів - першого відтоді, як Конгрес ухвалив додаткове фінансування для допомоги іноземним союзникам. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Новий пакет військової допомоги є 56-м за рахунком, який адміністрація президента США виділяє за програмою PDA. Вона передбачає постачання військової допомоги безпосередньо зі складів американської армії. Пакет містить низку озброєнь, зокрема ракети RIM-7, AIM-9M, протитанкові комплекси Stinger і Javelin, снаряди калібру 155 мм (зокрема касетні снаряди) і 105 мм, снаряди до систем HIMARS, мінометні міни калібру 60 мм, протитанкові міни, протипіхотні міни Claymore, боєприпаси для знешкодження перешкод.

Серед техніки Пентагон передає бойові машини піхоти Bradley, броньовані машини MRAP і Humvee, транспортні засоби логістичної підтримки, тактичні транспортні засоби для буксирування та перевезення обладнання. Також у повідомленні згадані стрілецька зброя й додаткові патрони до неї, зокрема для боротьби з дронами, "високоточні авіаційні боєприпаси", аеродромно-технічне обладнання, прилади нічного бачення, а ще - запасні частини та інше допоміжне обладнання.